До дня археолога, який в Україні святкують 15 серпня, сайт molbuk.ua вирішив нагадати, які незвичайні предмети та об'єкти знаходили вчені на території Чернівецької області.Серед останніх цікавих знахідок - розкопки
старовинної турецької мечеті, мурування якої знайшли археологи на території Хотинської фортеці.
"З початку липня вдалося відкрити перші мурування XVIII-ХІХ століття. Трапляються поодинокі монети того часу, важки терезів, можливо пов’язані з ювелірною чи аптекарською діяльністю. Із цікавих будівельних матеріалів – цеглини із клеймовими роками, коли їх виготовляли, що дозволяє більш якісно встановити технологію", – розповів керівник експедиції Микола Ільків.
Він додав, що під час розкопок старовинної мечеті віднайшли і рештки пізніших історичних епох. Зокрема, навіть періоду кам’яної доби.
Про низку унікальних відкриттів на берегах Дністра в області molbuk.ua розповідала Лариса Кулаковська, кандидат історичних наук, завідувач відділом "Археологічний музей" Інституту археології НАНУ. В рамках експедицій біля сіл Кормань, Ломачинці і Непоротове Сокирянського району були знайдені
кістки мамонтів, а також бізонів і північних оленів.
Поруч із цим розкопали обладунки для коней, керамічний посуд, прикраси тощо, віком 150 тисяч років! Знахідки дають науковцям підстави вважати стоянку в Непоротовому найдавнішою на території Середнього Подністров’я.
Згодом археолог розповіла про нову знахідку -
бивень мамонта із видряпаними зображеннями оленів та лабіринтів, знайдений біля села Дорошівці. Вік артефакту – понад 22 тисячі років.
"Річ унікальна як за технологією виготовлення, так і за орнаментальною композицією. Це найдавніше зображення оленя в Україні, та, власне, і єдине наразі", – стверджує Лариса Кулаковська.
А нещодавно професор Чернівецького національного університету Богдан Рідуш, який спеціалізується на археології та палеогеографії, знайшов на території Вінничини
кістки волохатого носорога, вимерлого 18 тисяч років тому.
15-08-2019, 22:02
0
9 328