RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

3 серпня
Прор. Єзекіїля. Прпп. Симеона та Івана.


Пророк Єзекіїля


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Сьогодні православні християни вшановують пам'ять одного з чотирьох великих пророків - пророка Єзекіїля.

Ім'я святого в перекладі з давньоєврейської означає "Господь зміцнить". Пророк Єзекіїля жив у VI столітті до Різдва Христового, походив з коліна Левія і був сином священика Вузія з міста Саріра. Коли Єзекіїлю виповнилося 25 років, він потрапив у полон у Вавілонію. Там він жив у селищі біля річки Ховар.



Через п'ять років, у нього було пророче бачення. Йому було відкрито майбутнє єврейського народу і всього людства - пророк побачив Господа, що сидить на колісниці, упряженій чотирма тваринами і оточеній сяючою хмарою. Бачення це, за поясненням святих отців, було прообразом чотирьох євангелістів, які просвітили весь світ євангельською проповіддю з розумом людини, із силою львиною, з покорою тельця, високим духом, подібним орлиному. Побачив це все Єзекіїль упав на землю від страху, не сміючи дивитися на Явившогося йому.

Але голос Господа наказав йому піднятися і йти на проповідь до свого народу. З цього часу і починається пророче служіння святого. Він прийняв на себе випробування. Навколо нього починають збиратися люди, які, як і він перебували у вавілонському полоні. Пророк звертає до народу свої полум'яні промови і закликає до покаяння, викриває ідолопоклонство та відступництво від істинного Бога, творить багато чудес і пророкує.

Особливо відомo його пророцтво про воскресіння мертвих (Єз. гл 37). Також святий пророк Єзекіїль написав книгу, в якій залишив свої пророцтва і повчання, і яка увійшла до числа канонічних книг Старого Заповіту. Свій земний шлях пророк Єзекіїль закінчив мученицьки. За викриття в ідолопоклонстві одного з єврейських князів його піддали мукам - прив'язали до диких конів, які розірвали його тіло на частини. Благочестиві віруючі зібрали останки пророка і поховали їх у гробниці Сифа і Арфаксада, недалеко від Багдада.

Преподобних Симеона Юродивого та Івана

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем
Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобні Симеон, Христа ради юродивий, та Іван були сирійцями, жили у VI ст. в місті Едес. Змалку вони товаришували. Старший з друзів, Симеон, був неодруженим і жив зі старенькою матір’ю. Іван же нещодавно одружився і жив з овдовілим батьком і молодою дружиною. Обоє друзів були заможними. Коли Симеону виповнилося 30, а Івану – 24 роки, на свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього вони вирушили до Єрусалиму.

На зворотньому шляху друзі бесідували про спасіння душ. Коней зі слугами вони відправили вперед, а самі йшли пішки. По дорозі вони натрапили на монастирі біля Йордану. Вони просили Господа вказати, в якому монастирі варто здійснювати монаші подвиги, відкривши його ворота. В той час ігумену Никонові наснилося, що треба відкрити ворота – впустити овець Божих. Друзі побачили відкриті ворота і з радістю увійшли в обитель. Незабаром їх постригли в монахи. Згодом Симеон захотів піти в пустелю і там посилити чернечий подвиг. Іван не хотів покидати товариша і вирішив йти з ним. З благословення ігумена Никона монахи вирушили в пустелю.

Там диявол підступно спокушав їх роздумами про покинуті родини, роблячи їх сумними та лінивими. Але побратими підтримували один одного, постійно молилися і строго постили. Незабаром випробування припинилися. Монахи отримали звістку від Бога, що мати Симеона і дружина Івана померли і Господь удостоїв їх Царства Божого. Після цього Симеон та Іван прожили в пустелі 29 років.

Тоді Господь звістив, що їм тепер варто служити людям, тобто покинути пустелю і оселитися серед людей. Але святий Іван гадав, що він не настільки високо моральний, як його товариш, і вирішив залишитися на самоті. Симеон вирушив у Єрусалим. Там він поклонився Гробу Христовому і всім святиням. Він ревно молився, аби Гомподь сподобив його служити людям, але так, аби вони його не прославляли. Тому прийшовши в місто Емес, він прикинувся юродивим: дивно поводився, за що його частенько били та ображали. А тим часом він чинив чимало добрих справ: виганяв бісів, зцілював недуги, грішників навертав до каяття, а невірні ставали вірними за його молитвами. Але нікому й на думку не спало б прославляти юродивого. Але святий Іван його дуже шанував. Коли до нього в пустелю приходили люди з Емесу, він направляв їх до юродивого Симеона, який міг дати кращу пораду. За три дні до своєї смерті святий Симеон не появлявся у місті. Він зачинився у своїй хижині, де булла тільки в'язанка хмизу. Цих три дні святий безупину молився. Міські бідняки, що з ним дружили,помітили, що його нема. Вони прийшли до хижини, взяли тіло померлого і занесли на місце, де без відспівування ховали жебраків. Коли тіло несли, жителі чули дивні церковні пісні і не розуміли їх походження. Разом зі святим Симеоном помер і праведний Іван.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-08-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 155

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.