У Чернівцях цими вихідними, 6-7 липня, відбудеться традиційний Петрівський ярмарок. Готуватися до нього почали вже сьогодні.
На площі Пресвятої Марії та вулиці Шкільній розкладають намети і столи, повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Один із працівників сказав, що вони мають розкласти 70 наметів. Але багато підприємців привезуть власні намети, які розкладатимуть самі.
На площі Пресвятої Марії розміститься "Містечко майстрів", де продаватимуть свої вироби народні умільці. Охочих було так багато, що довелося навіть припинити прийом заяв від учасників.
Історія Петрівського ярмаркуНагадаємо, Петрівський ярмарок у Чернівцях має багату історію. Його почали проводити ще з 1786 року. Свято розпочиналося виносом міського прапора і спільною ходою містян у супроводі запальної музики.
Як згадували очевидці, ярмарок мав вигляд справжнього містечка, збудованого з безлічі палаток і шатрів.
"Там поряд із тисячами й тисячами овець, коней, корів і биків, поряд з незначними речами, що задовольняють найпростіші потреби, виставляються на продаж і люксусові предмети високої вартості. З цих численних шатрів лунає буйна циганська музика, супроводжувана монотонним бігом молдавського танцю або швидкими скоками вальсу чи мазурки".
На Петрівський ярмарок до Чернівців з’їжджалися купці не лише з усієї Буковини, а й інших країн – Австрії, Німеччини, Угорщини, Румунії, Туреччини. Він справив незабутнє враження на письменника Георгія Дроздовського, який писав:
"Аби побачити Буковину в її кращих взірцях, варто було відвідати Петрівський ярмарок 29 червня на Австрійському майдані (нині Соборна площа), з музикою, галасом і всілякими насолодами. Ярмарок – о Боже, чого там тільки не було! Там можна було вивчати буковинські строї і мати велику насолоду від споглядання красунь у вишитих або декорованих пацьорками сорочках. Картину такого ярмаркового тлуму, над яким нависала хмара розмов, співу, свисту і всіляких запахів, варто було побачити і почути".
Петрівський ярмарок проводився і в 20-30-х роках ХХ століття. У червні 1940 року Чернівецька примарія, міщани та селяни буковинських сіл теж готувалися до ярмарку, проте він не відбувся. Місто заповнили не вози з товарами, а радянські танки з гарматами. Нові порядки зруйнували вікові традиції Петрівського ярмарку.
У 1997 році з ініціативи Чернівецької міської ради та Торгово-промислової палати Петрівський ярмарок був відновлений і вже став традиційним.
Зазначимо, що цього року вперше початок Петрівського ярмарку відбудеться біля Центрального парку. Через спеку організатори скасували ходу від Ратуші.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-07-2019, 11:30
0
2 266