Василь Васкан – звукорежисер, співпрацював із багатьма артистами. Сім років він віддав роботі у легендарному ансамблі "Смерічка.
Десять років тому почав колекціонувати гудзики. Коли бачиш таку колекцію, розумієш, що звичайний гудзик може бути витвором мистецтва.
Брендовані гудзики зроблені з мушліМайже двадцять коробок – й у всіх зберігаються гудзики. Вони посортовані, різного розміру і кольору. Але всі – із написами, інакших колекціонер не збирає. І в цьому унікальність його колекції.
"Одного разу ми сиділи з артистами філармонії у кав’ярні і говорили про одяг на ЗаходіПорівнювали їхнє вбрання із нашим, захоплювалися іноземними брендами. І хтось сказав: "Ти лиш подивися на гудзики їхні! Ти візьмеш той гудзик у руки, як він зроблений, який підхід!" І мене ніби "перемкнуло". Відтоді почав звертати увагу на гудзики і їх колекціонувати. Почав сам запитувати, друзі почали дарувати. Збираю брендовані. Або хіба гудзик може бути без напису, але з художньої точки зору гарний. Наприклад, у мене є гудзик у формі серця. Є гудзики на перший погляд дуже прості, але вони мають якийсь вишуканий естетичний елемент. Чи є гудзики металеві, які мають гарний орнамент", – розповідає Василь Васкан.
Колекціонер посортував гудзики у коробки за розміром. У великій коробці – маленькі різнокольорові гудзики, ще в одній – трохи більші. Вони відібрані також за принципом, що на одних гудзиках напис зроблено не по центру, а збоку. На це, як каже колекціонер, мало хто звертає увагу.
"Перші гудзики у моїй колекції були зі старого одягу. Наприклад, хтось викидав старий одяг, а гудзики віддавав мені. Тому в моїй колекції їх є багато – по кілька штук – однакових. Зі зрізаної старої сорочки – по вісім штук. Взагалі я збираю більше сучасні гудзики, але старовинні також маю. Є кілька давніх австрійських. Є гудзики від німецького кітеля. Старими гудзиками займатися важко, бо вони дорогі. У мене непогана колекція металевих гудзиків і гудзиків, зроблених із мушлі. Ці, що з мушлі, вважаються дорогими. Їх відкопаєш через 10 тисяч років і вони будуть як нові. Також у мене є дерев’яні гудзики, є такі, які зроблені з рогу, правда не знаю, якої тварини. Рогові гудзики носили мешканці Баварії. Є гудзики кокосові, з кокосової шкаралупи. Сучасні гудзики – переважно з високоякісного пластику", – каже Василь.
Одна із коробок – найцінніша, і нею колекціонер пишається особливо. Це дизайнерські гудзики. У маленьких мішечках відібрано конкретний бренд: Армані, П’єр Карден, Ів Сен Лоран.
[/center]
"Гудзик – важливе доповнення до бренду, до сорочки, – додає Василь Васкан. – Хто купляє дорогий одяг, обов’язково звертає увагу на гудзики".
Музичні та спортивні гудзикиКолекціонер демонструє найбільшу коробку із гудзиками. Тут їх три тисячі. І всі вони – із сорочок. Колекціонер називає цю коробку "сорочкові гудзики".
"Їхній розмір, – зауважує Василь, – 11, 8 міліметрів. 90 відсотків сорочок саме із такими гудзиками".
Василь Васкан відкриває кожну коробку і показує мистецькі мінідива. Ось гудзик, на якому зображені ноти. А ось це кілька музичних гудзиків – на них зображена ліра.
А це ніби звичайні гудзики, але і незвичайні: фірми "Світчер" – всі однакові, лише різного кольору. А ось мішечок із дуже маленькими гудзичками. Окремо – гудзики спортивні, вони еластичні, не можуть поранити.
"Окрема коробка, що у мене, – це гудзики із трьома дірками, – продовжує Василь Васкан. – Ми звикли, що є гудзики традиційні – із двома і чотирма дірками. Дуже цікава серія – гудзики із написами, але збоку. Вони використовуються в елітному дорогому одязі".
Найбільший у колекції за розміром – це величезний синій гудзик від манто.
В окремій коробці зберігаються гудзики із жовтого металу. Вони дуже красиві і вишукані, деякі – із візерунками. Як правило, вони прикрашають дорогі чоловічі піджаки. В окремому мішечку – гудзики швейцарської армії. Ще в одному – радянська серія, гудзики із зіркою, з радянським гербом.
"Нещодавно я показав свої гудзики одному київському художнику. Він був вражений і через рік прислав посилку із гудзиками – доповнення до колекції", - продовжує пан Василь.
В Україні є люди, які колекціонують гудзики. Переважно це колекції по дві-три тисячі. Василь Васкан каже, такої великої, як у нього, ще не зустрічав.
Цікаво знати, що людей, які колекціонують гудзики, називають філобутоністами, а це захоплення – філобутоністикою.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-07-2019, 18:10
0
3 939