Днями Чернівецька ОДА та Асоціація туристичної сфери області "Туристична Буковина" представили новий туристичний маршрут "Дністер – ріка величної історії". Представників туроператорів, що працюють над розвитком внутрішнього туризму, зі Львова, Києва, Кам’янця-Подільського, Вінниці ознайомили із маршрутом та продемонстрували його привабливість.
Кореспондентка "МБ" теж побувала на презентації нового маршруту.
"Заохочуємо туристів з інших регіонів"Начальник відділу з питань туризму ОДА Володимир ФУРДИГА розповів, що це – промоція Буковини.
"Екскурсія спрямована на заохочення туристів з інших регіонів приїжджати та пізнавати Буковину, зокрема Дністровський каньйон. Екскурсія охоплює Хотинську фортецю, село Дністрівку, на березі якого яхт-клуб "Маяк", екосадиби у селі Вороновиця", – сказав Володимир Фурдига.
Як розповіла координаторка туру, представниця асоціації "Туристична Буковина" Антоніна Толпигіна, такі пізнавальні тури для туроператорів з інших міст проводять щороку. Це сприяє збільшенню потоку туристів.
"Ми проводимо такі тури двічі на рік. Залучаємо туроператорів, блогерів, що пишуть про туризм, для того, аби показати, що до нас варто приїжджати, бо тут є на що подивитися. Ми хочемо показати, що маємо великий потенціал та хороші можливості для розвитку екотуризму. Є можливість поселяти відпочивальників не лише у комфортабельних міні-готелях. Можемо запропонувати й хороші приватні екосадиби на березі Дністра. Як людина, яка працює у сфері туризму із 1981 року, можу сказати, що наразі є великий попит на маленькі камерні готелі", – каже Антоніна Толпигіна.
"Іншої допомоги, окрім збереження природи, нам не потрібно. Хочу сказати, що Дністер через 20 років загине, якщо люди не втрутяться і не прочистять русло річки", – сказала кураторка туру.
Маршрут розпочинається із Хотинської фортеціМаршрут розпочинається з екскурсії до Хотинської фортеці. Як розповіла екскурсоводка Тетяна Нємічева, до фортеці наразі є наплив наших туристів.
"Від початку відкриття заповідника до 2015 року більше туристів було з-за кордону (поляки, румуни), адже це і їхня культурна спадщина. Та згодом, під час кризи, почав розвиватися внутрішній туризм, й українці почали подорожувати Україною і менше їздити за кордон. Із 2015 року 80 відсотків відвідувачів – українці", – розповіла Тетяна Нємічева.
Наразі у фортеці діють дві нові експозиції: трипільської та ранньослов’янської культур. Також тут готують до відкриття найбільшу експозицію оригінальних люльок.
"Ми хочемо присвятити цілу експозицію люлькам. Хочемо показати, наскільки вони були оригінальними", – каже Тетяна Нємічева.
За минулий рік фортецю відвідало 120 тисяч туристів.
Можна покататися на яхті до БакотиПісля фортеці туристи прямують до села Дністрівка, де на березі бухти розташований яхт-клуб "Маяк".
Тут можна покататися на катамарані по Дністру та відвідати Бакотський скельний монастир.
Природа і краєвиди тут вражаючі. Дух перехоплює, коли бачиш, як за сто метрів іде дощ, а зі скелі, поглинуті туманом, парують.
Родзинкою маршруту є агросадиби в селі Вороновиця на березі Дністра.
Агросадиби – це можливість побути наодинці із природою, помилуватися дивовижними краєвидами, відчути справжню домашню атмосферу та відпочити душею поблизу мальовничої річки.
Тут сезон розпочинається з 15 квітня і триває до 15 жовтня. Власники садиб зізнаються, що відвідувачів є чимало.
"Про Карпати знають усі, а про відпочинок на березі Дністра – небагато. А якщо і знають, то вважають, що запропонують не такі умови, на які вони сподіваються. Та насправді тут, у Вороновиці, туристи мають всі умови для комфортного відпочинку і можливість активно проводити час", – каже Антоніна Толпигіна.
Варто бронювати місця заздалегідьЗараз на відпочинок сюди приїжджають найбільше з Вінниці, Києва, Львова, Тернополя. Останніми роками стало більше і буковинців. Основна проблема в тому, що буковинці не замовляють місця заздалегідь.
"Були випадки, коли дзвонили чернівчани і казали, що хочуть замовити номер вже "на завтра". А місць уже не було. Тут варто бронювати місця завчасно, за два тижні", – радить пані Антоніна.
В агросадибах є двомісні або ж на двоє дорослих та двоє дітей номери. У кожній кімнаті є санвузол. На подвір’ї в окремих садибах є альтанка, басейн, шезлонги. Можна замовити двохразове харчування. Деякі власники агросадиб пропонують катання на човні, катамарані…
"Це дуже гарне місце для тих, хто хоче подихати свіжим повітрям, хто захоплюється екотуризмом. У нас часто замовляють тури в Чернівці, але це, здебільшого, екскурсії до резиденції митрополитів Буковини та Далмації. Якщо ж пропонувати відпочинок на Дністрі, то, напевно, варто робити путівки", – сказала представниця туроператора з Вінниці.
Вартість туристичного маршруту "Дністер – ріка величної історії" 32 тисячі гривень на 12 осіб за добу, тобто близько 2700 гривень з особи. Також можна самостійно замовити відпочинок в агросадибах на березі Дністра. Кімната на двох за добу коштуватиме від 300 до 1000 гривень.
Відстань від Чернівців до Вороновиці – близько 100 кілометрів. Своїм транспортом можна доїхати за дві години. Або ж маршрутним автобусом до Кельменців, а звідти може забрати власник агросадиби.
Орієнтовна вартість відпочинку на березі Дністра у різних відпочинкових комплексах та агросадибах:
Вартість двомісного номеру на добу буде від 300 до 1000 гривень.
За додаткове спальне місце доведеться доплатити 100 гривень.
Також можна замовити номер на двох дорослих та двох дітей. Вартість такого номеру – від 750 гривень.
Також діють знижки для постійних гостей (які вже тричі відпочивали в садибі).
Можна замовити двохразове харчування від 150 гривень з людини.
До послуг туристів:- альтанка, басейн (в окремих агросадибах), шезлонги, карімати у дворі;
- мангал із дровами;
- сільський продуктовий ринок по вівторках;
- пляж для відпочинку на Дністрі;
- прогулянки півостровом вздовж каньйону пішки або велосипедом;
- для дітей та дорослих – футбол, волейбол, бадмінтон, гойдалка, гамак;
- WiFi.
За додаткову платню в окремих агро-садибах можна замовити:- прогулянка під вітрилами на яхті (ціна – 800 грн. за яхту, оренда на годину із 6 осіб);
- прогулянка на теплоході (ціна – 150 гривень за особу);
- прогулянка на моторній яхті Galeon-440 (ціна – 3200 грн. за яхту, оренда на годину із 12 осіб)
- екскурсія до Галицького скельного монастиря (ціна – 165 грн. із особи);
- екскурсія до Хотинської фортеці (ціна – 170 грн. з особи при групі з 4 осіб);
- екскурсія у Кам’янець-Подільський (ціна – 245 грн. з особи при групі з 4 осіб);
- рибалка на Дністрі, на місцях, де проводяться чемпіонати України та Європи (Коновка, Вороновиця);
- надувний човен (50 грн. за годину);
- катамаран двомісний (50 грн. за годину);
- велосипед (30 грн. за годину);
- сауна (250 грн. за годину з 6 осіб, кожна наступна година – 50 грн);
- бадмінтон, шахи, шашки, гральні карти (безкоштовно).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-06-2019, 21:21
0
10 336