Хто відповідатиме за неякісне облаштування веломаршруту у Чернівцях.
Про це йдеться у Facebook-дописі громадської організації Центр реформ та розвитку, пише molbuk.ua
У організації зазначили, що за декілька тижнів фарба на велопереїздах почала стиратися, попри те, що підрядник гарантує якість виконаних робіт і можливість експлуатації об’єкта протягом 10 років з моменту прийняття робіт замовником.
"Вже давно точаться дискусії про так званий веломаршрут, який ще в квітні з’явився на тротуарах нашого міста. Слідом за намальованою білою лінією, яка розмежувала тротуар на пішохідну і вело зони, на автомобільних дорогах з’явилися так звані велопереїзди - червоні смуги поряд з пішохідними переходами. В рамка вело інфраструктури це дуже корисна річ, так як за правилами дорожнього руху велосипедист на таких переїздах не зобов'язаний спішуватись і може продовжувати рух на велосипеді. Але вже за два тижні фарба на таких переїздах почала стиратися і на деяких ділянках на даний момент ледь помітна. Крім того на таких ділянках відсутні знаки, які позначають зону для руху велосипедистів. В той же час, підрядник, згідно договору, гарантує якість виконаних робіт і можливість експлуатації об’єкта протягом 10 років з моменту прийняття робіт Замовником. Гучна заявка про десять років,зважаючи на теперішній стан вело переїздів…", - йдеться у дописі.
Надалі організація розповідає про те, хто є замовником та виконавцем даних робіт:
"Згідно договору №5909 юр від 21.12.2018 замовником робіт виступає Виконавчий комітет Чернівецької міської ради, підрядником було обрано – Чернівецьке міське комунальне підрядне шляхово-експлуатаційне підприємство. Договірна ціна складає – 1058428,00 (один мільйон п’ятдесят вісім тисяч чотириста двадцять вісім) грн.. Оплата здійснюється з бюджетної статті "5.10.2 Облаштування велодоріжок в Чернівцях" в рамках реалізації проекту №83248905 "Через сталий транспорт до чистого довкілля" у рамках грантової програми "Молдова-Україна". Нагадаємо, що Чернівецька міська рада виступає партнером в даному проекті. Отож, по факту, ми маємо черговий грантовий проект, реалізований для галочки…", - зазначається у публікації.
В пункті два щодо якості робіт, зазначено наступне:
2.1. Роботи і матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання повинні відповідати державним стандартам, будівельним нормам, іншим нормативним документам, кошторисній документації та договору.
2.2. Роботи, виконані з матеріальних ресурсів, які не відповідають установленим вимогам, Замовником не оплачується.
"То де ж такі державні стандарти, що фарба за два тижні зійшла? І чому такі роботи зрештою були оплачені? А це пряме порушення умов договору. Чи понесе відповідальність за порушення вимог щодо якості робіт підрядник Чернівецьке міське комунальне підрядне шляхово-експлуатаційне підприємство та замовник Виконавчий комітет Чернівецької міської ради, який прийняв та оплатив такі роботи? Крім того, згідно додаткового договору №5977 юр від 08.02.2019, термін виконання робіт до 08.04.2019 року. Кожен чернівчанин міг спостерігати, що вело переїзди (червоні смуги на автошляхах) почали з’являтися наприкінці квітня та початку травня. Ще одне порушення умов договору в розділі терміну виконання робіт, за яке ніхто відповідальності не понесе…", - вказано у дописі Центру реформ та розвитку.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-06-2019, 14:52
0
1 453