RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Буковина серед областей з найбільшими витратами на алкоголь


Буковина увійшла до списку областей, які мають максимальний показник витрат на спиртні напої.

Про це повідомив голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Фейсбук, пише molbuk.ua.



Так, максимальний показник витрат на горілку та коньяк на заході країни, на Львівщині, Закарпатті, Івано-Франківщині та Буковині. Майже 2,5%. А от що стосується вина, то ситуація протилежна. У тих же західних областях затрати на нього складають лише 1,1% проти 2% у Києві.

У той час як на Поділлі сумарні трати на ці міцні напої складають 1,4%.

"Ситуація на ринку алкогольних напоїв не є показовою, оскільки майже кожен житель Закарпаття робить власне вино, на яке він не витрачає грошей, а купує саме горілку. У той же час деякі регіони мають великий обсяг виробництва самогону, скорочуючи покупки міцного алкоголю. Хоча ситуація з затратами на овочі також не завжди співпадає з їх споживанням, оскільки деякі регіони багато їх вирощують у власних домогосподарствах. І тому економлять на них, купуючи лише те, що не мають із власного городу", - пише Олексій Дорошенко.

Натомість затрати на рибу найбільші серед жителів Луцька, Житомира, Рівного та Чернігова та складають 3,5%. А от у Карпатському економічному регіоні вони найменші. Галичани, закарпатці, івано-франківці та буковинці віддають за це 2,5% заробленого щомісяця.

Також у повідомленні йдеться про статистику, яка говорить, що жителі Волинської, Житомирської, Рівненської та Чернігівської областей найбільше серед усіх тратять грошей на хліб і хлібопродукти, включаючи крупи – 9% від усього, що заробляють. А в столиці на це витрачають найменше – 6%.

У той же час у Києві більші за всіх видатки на м'ясо та м’ясопродукти – 11,5%. А економніше за всіх жителі Поділля, яке охоплює Тернопільщину, Хмельниччину та Вінниччину. Вони витрачають на це лише трохи більше 9% місячного заробітку. Хоча треба сказати, що найдешевший м’ясний кошик завжди бачимо саме на Тернопільщині.

Видатки киян на молочні продукти найбільші серед українців – 7,5% місячного доходу. А от на Поліссі, тобто у Волинській, Житомирській, Рівненський та Чернігівській областях, до молока та продуктів із нього ставляться стриманіше, віддаючи за це найменше серед інших регіонів, а саме трохи більше 5% загальних витрат.

Не відмовляють себе у фруктах, якщо доречно це сказати в нашій країні, кияни. Їх затрати більше 4% від загального доходу родини. А от на Донеччині та Луганщині загалом на ці продукти тратять лише 2,7%.

На овочі найбільше витрачаються жителі Півдня України, а саме на Одещині, Херсонщині та Миколаївщині. На це в них йде майже 4,5% загальних місячних видатків. А от жителі Полісся витрачають на це більше ніж в два рази менше, а саме 2,1%.

Але якраз у Поліссі, тобто у Волинській, Житомирській, Рівненській та Чернігівській областях живуть найбільші солодкоїжки, віддаючи за цукор, цукерки та кондитерські вироби майже 4,5% від заробленого. А це значно більше, ніж вони віддають за всі види овочів. А от мінімальні видатки на це, від свого місячного доходу, несуть кияни – 3%.

"Додам, що відсоток видатків жителів України на харчування багато років не притирає великих змін. Навіть коли економіка країна невпинно зростала, як і доходи людей, навіть тоді трати на харчування впали не значно. Але, по-перше, зміна в базових потребах відбувається в усіх країнах світу повільно, а по-друге, харчування буває різним. Коли ми мали більше грошей, то їжа була більш здоровою. А зараз головна ціль зекономити, тому продукти досить часто є небезпечними та неякісними. Саме через це за останні п’ять років стаття витрат, яка показала найбільше зростання, це ліки та лікування. Вона зросла в два рази. Тобто за неякісне харчування та нездоровий спосіб життя ти все одно платиш, але вже лікарям", - додав голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж.

"На усе інше, окрім продуктів, середньостатистична українська родина тратить 55% заробленого. Оскільки це охоплює все від одягу, взуття, меблів, електроніки, побутової техніки, ліків, комунальних і медичних послуг і до автомобілів, то на кожну статтю витрат йдуть лічені відсотки та різниця між регіонами є невеликою", - підсумував Олексій Дорошенко.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-05-2019, 14:27
Коментарів 0 Переглядів 1 172

Теги -


Захисник загинув під час контрнаступальної операції на Донеччині
Великописарівська громада Сумської області перебуває під сильним обстрілом

Відсьогодні, 24 квітня, на 10 пунктах пропуску з Молдовою кожен автобус зможе обрати час перетину кордону
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Захисник загинув під час контрнаступальної операції на Донеччині


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.