На Буковині за останній місяць було декілька спроб покінчити життя самогубством серед підлітків. Резонансним та найбільш обговорюваним став випадок на Сторожинеччині, де двоє хлопців стрибнули із шостого поверху недобудованої багатоповерхівки. Один із хлопців загинув.
Також у Чернівцях був випадок, коли патрульні врятували хлопця, який намагався стрибнути із четвертого поверху. В останній момент поліцейський вхопив його за руку і затягнув у приміщення.
Кореспондент molbuk.ua поспілкувалася із психологом Ігорем Огданським, щоби він дав декілька порад батькам, діти яких можуть замислюватися про самогубством.
"Попередження суїцидів пов’язане з можливістю людини ділитися власними переживаннями. Суїцидальні думки можуть виникати через психічний біль, тому важливо про нього розповідати, а не тримати все в собі. Саме цей такий біль і провокує людей, у цьому випадку підлітків, на думки про самогубство", – пояснює психолог.
Ігор Огданський радить батькам приділяти увагу не лише фізичному, а й емоційному стану дітей.
"Важлива увага до емоційного стану дитини, налагодження контакту, подолання конфліктів, як своїх внутрішніх, так і дитячих. Допомагайте дітям, адже їхній перехідний вік – це кризова ситуація для всієї сім’ї. Треба згадати себе в цьому віці та пережити етап ідентифікації: дитина замислюється над тим, звідки і для чого прийшла у світ, що робитиме далі і в чому сенс життя", – каже психолог.
Захоплення забороненими препаратами та алкоголем з’являється тоді, коли дитина порівнює себе із різними соціальними групами. Тоді й виникає найважливіше питання "Для чого я живу?" Якщо відповіді немає, виникають натомість суїцидальні думки.
"Важливо, щоби дитина мала захоплення, займалася чимось. Та, якщо батьки запишуть дитину на всі можливі гуртки, які їй не подобаються, то, відповідно, досягнення не будуть мати для дитини значення і вона розчарується", – пояснює психолог.
Він наголошує, що треба цікавитися, з ким дитина спілкується, про що вона мріє і що любить. У свою чергу діти мають розповідати про свої проблеми. І якщо не батькам, то іншим особам, яким вони довіряють.
Щодо суїцидальних думок у старших людей, психолог також радить не тримати в собі проблеми, а ділитися ними.
"Важливо, щоб людина не залишалася наодинці зі своїми переживаннями. Якщо ж вона одинока, може звернутися до служби довіри та поділитися "наболілим". Такі речі, як свідчить досвід, є досить ефективними", – зауважує психолог.
12-03-2019, 00:50
0
2 557