22-річна студентка ЧНУ Вікторія Угорська створила проект великого скверу навколо костелу Серця Ісуса, завдяки якому стала переможницею у фіналі всеукраїнського конкурсу "Архітектор 2019". Вікторія отримала сертифікат на поїздку до Мілана на міжнародну архітектурно-будівельну виставку.
"Задум цікавий для туристів"
І якщо деяких чернівчан бентежить, що частина скверу охоплює територію ринку "Центрального", то дівчина запевняє, що це не просто так.
– Генеральний план міста підказує, що і де має знаходитися і яке насправді цільове призначення певної ділянки землі. Я спочатку подивилася у план, щоб зрозуміти, де можна зробити сквер. Адже на останньому етапі конкурсу було створення саме скверу. Коли я погланула на цю ділянку, то побачила, що по обидва боки костелу вказано зелені насадження. Там чітко написано, що це зелені насадження загального користування, – розповідає Вікторія.
Вікторія показує макет скверу, і одразу складається враження, що її задум дуже цікавий та практичний для туристів, які хочуть подивитися на костел з усіх боків. Архітекторка проаналізувала територію поблизу і з’ясувала, чи буде цей сквер привабливим як для чернівчан, так і для гостей міста.
"Місту не вистачає естетичної привабливості"Вікторія не тільки показує план скверу на місці ринку. На макеті вона "оновила" територію на місці старого скверу зліва від костелу.
– Уже на території скверу внизу я виділила зону активного та пасивного відпочинку. Зробила більше пішохідних зв’язок, тобто доріжок, і додала велосипедні доріжки. Адже тепер сквер не може бути просто зоною пасивного відпочинку, де кілька доріжок і дерев, – каже вікторія.
Також дівчина розробила кілька доріжок, які з’єднували би сквер з обох боків костелу.
Макет вражає своїми цікавими рішеннями, новими елементами та практичністю.
– У сквері наразі немає велодоріжки, парковки для велосипедів, але ж тут багато студентів, поряд є гімназія, тому це має бути не лише гарно, а й практично. Я аналізувала навіть категорію та вік людей, які могли б прогулюватися цим сквером. Також я десь читала, що цей проект передбачає вирубку старих дерев. Але насправді все навпаки: площа проектувалася таким чином, аби не тільки старі дерева не вирубувати, а ще й нові висаджувати. Я проектувала сквер з урахуванням їх розташування, щоб максимально ці дерева зберегти. Зв’язки я проектувала вже навколо тих дерев, що є у сквері, – каже Вікторія.
Вікторія вже три роки працює архітектором і каже, що нашому місту не вистачає естетичної привабливості.
– Ми маємо зберегти те, що у нас є, бо не усім пощастило жити в такому гарному історичному місті. Але попри прагнення зберегти усе, місто повинно розвиватися, та будівництво нових споруд не має шкодити його вигляду, – каже Вікторія.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-03-2019, 09:48
0
4 672