5 березня 2019 року в культурному та інтелектуальному житті Чернівців відбудеться цікава подія. З різних міст України з’їдуться фахівці з філософії, релігієзнавства, культурології, богослов’я, аби віддати данину належного своїй Alma Mater – філософсько-теологічному факультетові ЧНУ імені Юрія Федьковича. Цей осередок гуманітарної науки та освіти святкуватиме 25-річчя свого відродження.
Упродовж дня на учасників ювілейних заходів чекатиме насичена програма заходів, яка включатиме й академічно-наукові, і релігійні, і неформально-дозвіллєві аспекти.
За роки свого функціонування факультет здійснив десятки випусків висококваліфікованих філософів, релігієзнавців, соціологів, культурологів, богословів, фахівців із соціального забезпечення. Вихованці факультету працюють у різних соціально потрібних сферах України та інших країн. Серед них чимало не лише науковців, викладачів, авторитетних релігійних діячів (що представляють різні конфесії), а й громадських активістів, митців, журналістів.
Цього літа двері факультету також гостинно будуть відкриті для абітурієнтів. Можливості професійного застосування знань, здобутих на спеціальностях, що даються на філософсько-теологічному факультеті, доволі широкі. І це не тільки сфера науки та освіти. Це також і лідерство у релігійних спільнотах, і стратегічне консультування зі світоглядних та гуманітарних питань в органах влади, і промоція та менеджмент культурних та мистецьких проектів, і супровід культурного туризму, і організація досліджень громадської думки, і різноманітні соціальні ініціативи, праця в просвітницьких відділах преси, телебачення, інтернет-ресурсів тощо.
Філософську, культурологічну, релігієзнавчу, богословську, соціологічну освіту доцільно здобувати саме у класичному університеті. Таких в Україні не так багато. І Чернівецький – один із них. Адже надання такої освіти має тут неабиякий історичний досвід. Він не обмежується 25-річчям з дня новітнього відродження факультету. Бо початки його – ще в австрійській добі, що свідчить про міцні зв’язки чернівецьких традицій філософської, богословсько-релігієзнавчої, ціннісно-гуманітарної освіти з європейською інтелектуальною історією.
А краса величних й елегантних мурів колишньої Резиденції Буковинських Митрополитів надає навчанню і праці на факультеті особливого естетичного шарму та енергетики. Тому – попри кризові явища в українській культурі і духовності – творче життя на філософсько-теологічному факультеті не припиняється і – маємо надію – не припиниться ніколи!
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
27-02-2019, 19:15
0
3 375