Тисячі буковинців купаються в крижаних водоймах на Водохреще й запевняють, що так позбуваються недуг.
Церква пояснює феномен йорданської води тим, що на Водохреще Божа благодать спускається на землю і всі води оживають. Науковці ж вважають, що цього дня планета проходить простір, який омолоджує воду, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Йорданська вода покращує самопочуття" – Коли Ісусу Христу виповнилося 30 років, він пішов до Івана Хрестителя і попросив, щоб той охрестив його, – розповів отець Володимир (Боровий) Української греко-католицької церкви. – Під час хрещення Ісуса Христа в річці Йордані над ним зійшов Дух Святий у вигляді голуба, прочинилося небо і почувся голос Бога Отця: "Це Син Мій улюблений, що Його Я вподобав". Так людям вперше з’явилася Пресвята Трійця: Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий, тому свято називають Богоявленням Господнім.
Коли ми освячуємо воду, то кажемо, що це йорданська вода. Бо Йордан – це духовна річка для християн. Священик читає три молитви, закликаючи Духа Святого освятити воду. Це незбагненна Божа благодать і таємниця, якій немає пояснення. Парафіяни неодноразово розповідали мені, що йорданська вода загоювала рани, знижувала тиск, заспокоювала дітей, усувала страх. Тому вона має бути в кожній родині. Зрозуміло, що літра освяченої води, який приносять додому, не вистачить на весь рік. Але до звичайної чистої води можна додати ложку йорданської – і вона вся стане освяченою.
Те, що вода на Водохреще має чудодійні властивості та довго не псується, підтверджують і вчені Українського інституту екології людини. Вони досліджували йорданську воду і виявили, що з 18 січня її енергетика зростає та сягає максимуму 19 січня, а 20 – спадає.
– Основні параметри, які визначають внутрішню структуру води, саме на Водохреще цілком змінюються. Це, своєю чергою, наділяє воду сильною енергією на багато років, – говорить директор Українського інституту екології людини, доктор фізико-математичних наук Михайло Курик. – Найбільше на властивості йорданської води впливають місячна та сонячна енергії. Крім того, значний вплив має розміщення планет, які саме 19 січня стають у найбільш потужне енергетичне коло. Отож можна стверджувати, що в той день, коли ми святкуємо Водохреще, у космосі концентрується максимальна кількість енергії, яка найбільш позитивно впливає на воду.
Ще 14 років тому ми налили йорданську воду в скляну банку й закрили її. Тепер щороку перевіряємо її структуру та властивості. За стільки часу вона досі придатна до споживання! Ми також проводили досліди, під час яких люди певний час вживали воду з церковного колодязя: одна вода була набрана з криниці у грудні, інша – 19 січня. Результати показали, що вода, набрана на Водохреще, має підвищені біоенергетичні властивості, здатна покращити самопочуття та підвищити імунітет. Це справжній феномен!
"Ніхто не захворів після купання"Мешканець Садгори, депутат міськради Юрій Бурега майже 20 років купається з друзями і сином на Водохреще в місцевому ставку. І радить це робити іншим.
– Спершу нас було п’ятеро, та поступово долучилися інші. Зараз на Йордана купаються сотні садгірчан. Це вже стало доброю традицією. І ніхто ніколи не поскаржився, що захворів після цього, – каже пан Юрій. – Дуже багато важать внутрішнє налаштування і гарний настрій. Вода взимку дуже чиста, заряджена позитивною енергетикою, в ній мало бактерій. Після занурення відчуваєш такий приплив енергії, таке тепло в тілі, що хочеться кричати від радості. Купаємося навіть у сильний мороз, головне, щоби не було вітру. Таким чином загартовуємо характер, оздоровлюємося. Мій син вперше зайшов у крижану воду, коли йому було п’ять років. Зараз він уже "морж" зі стажем. Маленьким син дуже часто хворів. Після того, як почав взимку купатися, ми забули про його застуди та кашлі.
Протягом десяти років купається взимку в річці Прут і директор рятувальної станції Василь Маник.
"До листопада купаюся щодня, а взимку – раз на тиждень. На Водохреще обов’язково занурюємося у воду з працівниками станції. Після цього почуваюся так, ніби скинув із себе втому та кілька років, – сміється пан Василь. – До цієї процедури потрібно готуватися: приймати вранці холодний душ або обливатися холодною водою. Занурюватися краще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути звуження судин головного мозку. Для початківців це повинно тривати 10-20 секунд, а для "моржів" зі стажем – не довше двох хвилин. Після купання необхідно добре розтертися рушником і надіти сухий одяг. Бажано взяти термос із теплим чаєм або кавою. У жодному разі не можна вживати алкогольні напої. Не радив би купатися людям, які мають проблеми зі здоров’ям".
Свяченою водою хрестять дітей і благословляють молодят– Здавна освячену воду тримали в хаті весь рік до наступного Водохреща, – розповів етнограф Микола Шкрібляк. – Наші предки приписували магічну силу йорданській воді, вірили в її цілющу силу. Господар кропив нею хату, город, сільськогосподарський реманент, худобу, сад. Вмивали нею очі та вуха, щоб добре бачити і чути. Дівчата клали у свячену воду ягоди калини або коралі і вмивалися, щоб бути гарними.
На Буковині у воду кидали хрестики з бджолиного воску, які після освячення ліпили в хаті над дверима та вікнами, на сволоці. Коли молодята йдуть до шлюбу, батьки благословляють їх на добру долю та кроплять йорданською водою. Хрестять дитину також лише йорданською водою. А ще нею обливають дітей від наврочення та страху.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-01-2019, 11:09
0
1 260