У Чернівцях правцівники протезно-ортопедичного цеху висловили побоювання через ймовірне закриття їхнього підприємства.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
Зазначається, що до редакції "МБ" звернулася працівниця Чернівецького протезно-ортопедичного цеху, яка стверджує, що цех планомірно хочуть знищити.
Вона стверджує, що цех не працює, залишилося четверо працівників, а решта були змушені звільнитися.
Усі ж замовлення відправляють на центральне підприємство у Вінницю.
– Сім років протезно-ортопедичний цех вважали одним із найкращих в Україні. Колектив був невеликий, але дружній та працьовитий. Ми робили різні протези та складне ортопедичне взуття для інвалідів із вадами нижніх кінцівок. Тепер нас залишилося четверо, з виробничого цеху ніхто не залишився. Чому так сталося, ніхто не пояснив, – каже Олена Маркова.
За її словами, протягом певного періоду навмисно знижували працівникам зарплати. Врешті люди були змушені звільнятися. Якщо хтось і залишився, то лише працівники, які відповідають на дзвінки та приймають замовлення.
– Спочатку у цеху працювало 30 осіб. Із часом звільнилися технік, лікар, швачка. Це і не дивно, адже за такі мізерні зарплати неможливо працювати. Нам поступово зменшували платню, а роботи було стільки ж, навіть більше, адже людей меншало, – продовжує вона.
Пізніше цех перевели на чотириденний робочий день. Попри мізерні зарплати, з робітників ще зняли 0,5 ставки. Хоча роботу, як наголошує пані Олена, продовжували виконувати ту ж.
– Нарешті приходить звістка, що має приїхати перевірка. Всі на неї чекали з нетерпінням, щоб з’ясувати, що буде далі із цехом. Та комісія у складі двох осіб приїхала в суботу, коли на підприємстві нікого не було. З якою метою вони приїхали, які висновки зробили, які питання вирішували, робітникам ніхто нічого не озвучував, – каже пані Олена.
Після цього, за словами жінки, 20 листопада 2018 року цех закрили.
– На запити та скарги замовників керівництво Чернівецького протезно-ортопедичного цеху відповідає, що підприємство працює на повну потужність. Але це не так. Тим часом на дверях повісили оголошення: "Шановні замовники! У зв’язку з великою кількістю замовлень на підприємстві існує черга на виготовлення ортопедичного взуття". І що робити інвалідам, куди звертатися? Адже там є черга, і якщо інвалідам не встигли в цьому році видати взуття, то вони залишаються без нього. І зможуть отримати лише наступного року, – пояснює пані Олена.
У Чернівцях є дві приватні фірми, які також виготовляють ортопедичне взуття. Та, наприклад, для людини, в якої одна нога коротша на 10 сантиметрів, вони не можуть виготовити взуття.
Журналіст molbuk.ua звернулася до Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, якому і належить Чернівецький цех. Головний інженер Наталія Ватуля повідомила, що закривати цех не збираються, а головна проблема – у кадровій кризі.
– Ми були змушені тимчасово призупинити виробництво ортопедичного взуття у Чернівецькому цеху через брак кадрів, адже працівники звільнялися та їхали закордон. Ми розміщували оголошення, але ті особи, які відгукувалися на них, працювати не залишалися. Це досить важка робота, і спеціалістів знайти проблематично. Щоб зберегти цех, ми були змушені перекваліфіковувати фахівців, які зараз виконують іншу роботу. Усе це тимчасово, закривати цех ми не плануємо, а припинення виробництва зумовлене кадровою кризою. До того ж ми державна установа, і закривати філію самі ми не маємо жодного права, – наголошує головний інженер.
Усі замовлення від Чернівецького цеху відправляються на центральне виробництво у Вінницю.
– Жодного обладнання ми не збираємося вивозити. Воно у робочому стані і готове до роботи у будь-який момент, – каже інженер.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-01-2019, 19:14
0
2 103