RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Як у новорічні свята не стати жертвою крадіїв

Як у новорічні свята не стати жертвою крадіїв

Поліцейські закликають буковинців бути уважнішими, коли вирушаєте на різдвяні ярмарки або їдете з дому під час свят.

Упродовж минулих новорічних свят в Україні було зареєстровано понад три тисячі крадіжок, дві сотні грабежів і три десятки розбоїв. Ці цифри значно менші, ніж за останні п’ять років, кажуть правоохоронці.

Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



Задля безпеки на період свят поліцейські патрулюватимуть в посиленому режимі, на вулицях працюватимуть додаткові патрулі.

У поліції наголошують: зазвичай крадії "полюють" у місцях, де є велике скупчення людей, – щоби бути менш помітними. Тому під час відвідування новорічних ярмарків та різноманітних масових заходів, намагайтеся завжди тримати в полі зору свої речі, – повідомили в Головному управлінні Нацполіції.

Гроші покладіть у різні кишені


Не носіть із собою велику суму грошей, розподіліть їх по різних кишенях. Не перераховуйте кошти на людях – це може привернути увагу злодіїв.

По можливості розраховуйтеся платіжною карткою – навіть якщо її у вас поцуплять, то ви одразу зможете заблокувати.

Якщо користуєтесь громадським транспортом та оплачуєте проїзд крупними купюрами, не передавайте гроші через пасажирів – зробіть це самостійно.
Не забувайте також, що кишенькові злодії можуть діяти в парі – один відволікає вас, а інший краде. Найчастіше зловмисники викрадають гроші та цінні речі із зовнішніх кишень одягу, з розстібнутих сумок та рюкзаків.

Так, у січні під час минулих різдвяних свят у пасажира маршрутного автобуса в Чернівцях поцупили 10 тисяч гривень. 22-річний чоловік виявив зникнення грошей під час проїзду. Потерпілий у крадіжці запідозрив невідомого хлопця, котрий їхав з ним в автобусі. Чоловік повідомив про це поліцейських, які швидко встановили особу злодія. Ним виявився 41-річний житель Києва, котрий приїхав на Буковину на "гастролі". Він вже був судимий за аналогічний злочин.

Не залишайте цінні речі у своїх авто: сумки, барсетки, гаджети тощо можуть привернути увагу зловмисників.

Крім того, на свята багато людей їдуть до родичів або за кордон, залишаючи оселі без нагляду. Цим зазвичай і користуються злодії. Тож варто заздалегідь подбати про захист свого майна.

Ключ від дому не ховайте під килимком

Найкращий спосіб захистити оселю від крадіїв – якісна сигналізація. Навіть якщо злочинці проникли до помешкання, вона може їх злякати і завадити. При спрацюванні сигналізації поліція охорони приїжджає за лічені хвилини та не дасть крадіям завершити свою справу.

Залишайте ключі від оселі у надійній схованці. Варто уникати "банальних" сховків – під килимком, у піддоні вазону.

Не повідомляйте стороннім особам про тривалу відсутність вдома. Не пишіть у соцмережах про поїздку за кордон на період свят.

Так, минулоріч у Глибокій серію крадіжок із помешкань своїх знайомих здійснив 42-річний чоловік. Він дізнавався, коли господарів не буде вдома, проникав у будинки та викрадав гроші, одяг, інструменти, техніку. Частину поцуплених речей продавав, решту залишав собі. Згодом його затримали.
Правоохоронці розповідають, що житло можна обладнати системою, яка у певний час вмикатиме "чергове" світло, щоб імітувати присутність господарів у будинку.

Також доречно встановити камери відеоспостереження. У віддаленому доступі через мережу Інтернет власник помешкання може переглянути, що відбувається у його оселі.

Якщо ви все ж таки стали жертвою або очевидцем крадіжки, чи вам відома інформація про причетних до злочину осіб, – негайно телефонуйте на спецлінію "102" або зверніться до найближчого відділення поліції.

Якщо ви стали свідком крадіжки у громадському транспорті, одразу повідомте водія, попросіть заблокувати двері та телефонуйте у поліцію – це дасть більше шансів затримати крадія.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: MariaH
30-12-2018, 22:55
Коментарів 0 Переглядів 1 299


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.