Капітально поновлену виставу "Слоненя" відтепер знову гратимуть у ляльковому театрі.
Як передає кореспондент molbuk.ua, вистава протягом 45 хвилин розповідає дітям, чому булінг це погано та розум - краще за силу.
"Вистава вперше була поставлена у 2006 році. Вона гарно сприймалася глядачами. Але з плином часу вистава занепадає в матеріальному плані. І паралон, з яких ляльки зроблені, нищиться, і була суттєва зміна акторських кадрів. По тому вона була уже в не діючому репертуарі. Оскільки режисером-постановником був заслужений діяч України Руслан Неупокоєв, а я лише режисер, то змінювати його концепцію я не маю права, бо він залишився режисером-постановником. У відновленій виставі ми додали багато етюдного наповнення, я кожного актора змушувала принести своєму персонажу якусь властиву саме йому особливість, якусь родзинку"-, розповіла головна режисерка театру ляльок Чернівецького академічного обласного театру, Наталія Марків.
"Концептуально я нічого не змінювала у виставі, просто її відновлювала і поглиблювала пошук акторських образів. У виставі багато музики, багато світла, вона емоційна, інтерактивна. Вистава саме про те, що бити - це дикунство, так не можна. І маленьке слоненя, котре не боялося труднощів, самовдосконалилося і це йому дало змогу змінити закони у дикому світі. Це булінг. Ми демонструємо те, що робиться у школах. І ми хочемо показати вихід з цього, що не силою вирішується питання, а розумом"-,додала Наталія Іванівна.
Показ капітально поновленої вистави відбудеться у неділю 18 листопада о 12:00 у Ляльковому театрі.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.