30 жовтня
Пророка Осiї (820 до Р. Х.)
Преподобномученика Андрiя Критського
Мучеників безсрібників Косми i Дамiана Аравiйських та братiв їхнiх Мучеників Леонтiя, Анфима i Євтропiя
Ікони Божої Матерi “Визволителька”
День пам'яті святого пророка ОсіїСвятий пророк Осія походив з коліна, тобто з роду, Іссахарового. Він жив у дев'ятому столітті до Різдва Христового в Ізраїльському царстві й був сучасником святих пророків Ісаї, Михея і Амоса. У той час багато його одноплемінників поклонялися ідолам. Святий пророк Осія викривав беззаконня жителів Ізраїлю і звіщав їм великі лиха від ворогів і переселення в полон Асирійський. Майже за тисячу років до пришестя Спасителя святий пророк провістив, що припиниться старозавітне жертвоприношення і не буде Ааронового священства і по всій землі пошириться істинне Богопізнання. Осія говорив про Христа, що Він повернеться з Єгипту, тридневно воскресне і переможе смерть. Пророцтва святого Осії включені в число книг Священного Писання. Пророче служіння святого Осії тривало понад 60 років.
Преподобномученика Андрiя КритськогоПреподобномученик Андрій Критський жив під час царювання імператора-іконоборця Костянтина Копроніма, який під страхом смерті наказав християнам прибрати святі ікони з храмів та будинків.
Віруючі, які безбоязно чинили опір безбожному іконоборцю і твердо трималися передання святих отців, були кинуті до в'язниць.
Коли преподобний Андрій почув, що імператор ув'язнює та мучить не злодіїв і розбійників, а шляхетних і благочестивих християн, прийшов у Константинополь і привселюдно, в храмі святого мученика Маманта, викрив єретика в гонінні на істинну віру.
У виправдання імператор сказав, що безрозумно віддавати честь дереву та фарбам. На це преподобний відповів, що той, хто страждає за святі ікони, страждає за Христа, а хто ображає ікону, на якій зображений Христос, ображає Самого Христа.
Розлючений іконоборець наказав нещадно катувати святого Андрія. По дорозі до місця страти мученик відійшов до Господа.
Через сто років святому був написаний канон преподобним Йосифом піснеписцем. За молитвами преподобномученика Андрія зцілюються одержимі.
Ікона Божої Матері "Визволителька"Ікона Божої Матері "Визволителька" до того, як була принесена в Ново- Афонський Симоно-Кананітський монастир на Кавказі, перебувала на Святій Горі Афон у насельника Руського Пантелеймонового монастиря схимонаха Мартиніана (†1884). Благочестивий схимник отримав цю ікону від подвижника Феодула .
Свята ікона прославилася чудесами з давніх часів. По молитві перед цією іконою в 1841 році жителі Спарти (у Греції) позбулися сарани. З Пантелеїмонова обителі , за заповітом схиархімандрита Макарія, ця ікона 20 липня 1889 була передана для Ново-Афонської обителі, і було встановлено святкування на честь її 17 жовтня.
Коли в Симоно-Кананітській обителі вперше звершувалось свято на честь цієї ікони, буря викинула на берег біля монастиря більше тонни риби. На іконі зображена Пресвята Богородиця що тримає на правій руці Богомладеця Христа, Який благословляє правицею.
30-10-2018, 09:03
0
1 169