RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

24 жовтня
Апостола Филипа, одного із 7 дияконiв
Преподобного Феофана, сповiдника, творця канонiв, єпископа Нiкейського
Преподобного Феофана, посника Печерського, в Ближнiх печерах
Мучениць Зiнаїди i Філонiли
Собор преподобних Оптинських старців

Святий апостол Филип , один з 7-ми дияконів.
Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Святий апостол Филип, з числа 70-ти, народився в Кесарії Палестинській був одружений і мав дітей.
Після Зішестя Святого Духа дванадцять апостолів поставили його на дияконське служіння в Єрусалимській Церкві Коли почалися гоніння, і первомученика Стефана іудеї побили камінням, апостол Филип покинув Єрусалим. Він переселився в Самарію, і там успішно проповідував християнство. Серед охрещених апостолом був Симон волхв, який, " хрестившись, не відходив від Филипа" ( Діян. 8, 9-13).
За вказівкою Ангела Господнього апостол вирушив на дорогу, що з’єднувала Єрусалим з Газою, і там зустрів сановника цариці Ефіопської, якого також навернув в християнство.
Апостол Филип невтомно проповідував Слово Боже в багатьох країнах Ближнього Сходу, розташованих поряд з Палестиною. В Єрусалимі апостоли рукопоклали його в сан єпископа і в Лідду, де він хрестив багатьох. Упокоївся святий Филип в глибокій старості.


Преподобний Феофан, посник Києво-Печерський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Преподобний Феофан, посник відноситься до великого сонму отців Києво-Печерських, що своїм богоугодним житієм прославили землю Українську. Жив преподобний у ХІІ столітті. Подвизався у Печерській обителі, був великим посником. Постом і молитвою умертвив плоть свою і переміг спокуси диявольські. Мощі його спочивають у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Преподобні Оптинські старці
Оптина пустинь є одним з найбільш відомих монастирів не тільки Росії, але й усього Православного світу. Славу та відомість принесли цій обителі Оптинські старці, які живучи в різний час сформували цілу духовну школу, яка майже сторіччя мала вплив на духовне життя Росії.
Оптина пустинь займала особливе місце у доховно-релігійному житті Росії у XIX ст. Цей стародавній монастир розташований на березі Жізди, неширокої, але глибокої притоки Оки, на галявині величезного густого лісу. Старці Оптиної зазвичай жили в скиту. Скит – це частина обителі, в якій спасаються ченці-подвижники, що шукають безмовності і самоти.
Історія Оптиної пустині подібна до історії багатьох інших монастирів Стародавньої Русі. В цього монастиря були свої злети і падіння. Відомо, що при "созідателю землі Русской" Петрі І пустинь була на декілька років закрита. Відновлено чернече життя в пустині було стараннями Московського Митрополита Платона Левшина ( 1775-1812 рр.). Головна заслуга у влаштуванні внутрішнього життя обителі належить настоятелю Мойсею Путілову. Коли в 1820 році єпископ Калузький Філарет ( Амфітеатров, згодом митрополит Київський) заснував скит біля Оптиної, Мойсей поселився там, а в 1825 р. єпископ призначив його настоятелем скита. Мойсей запросив ще декілька пустиножителів ( Антонія, Іларія, Саватія), всі вони були прихильниками строгого гуртожитного уставу у дусі преподобного Паїсія Величковського. Старчество було введене тут отцем Леонідом Наголкіним( 1768-1841 рр.)
Особливо, серед інших Оптинських старцв слід згадати преподобного Амвросія. У цього старця було велике і любляче серце. Він був богословськи освіченим, володів великою життєвою мудрістю, живим і веселим характером, великою схильністю, до практичної діяльності, преподобний Амвросій любив спілкуватися з людьми. Оптинське старчество склало цілу епоху в історії старчества взагалі, бо свої духовні сили Оптинські старці віддавали людям, що жили в миру. Це був свого роду подвиг любові Православного чернецтва, головним у якому було допомогти кожній окремій людині понести її тягар, послужити їй у її потребах. Втім, старці прагнули не тільки служити людям у дусі християнської любові, але ще більше-вводити в Церкву тих, хто стояв на її порозі, щоб надалі життя їхнє будувалося у дусі християнської моралі.
До Собору Оптинських старців входять:
Прп. Лев, Прп. Макарій, Прп. Мойсей, Прп. Антоній, Прп. Іларіон, Прп. Амвросій, Прп. Анатолій " старший", Прп. Ісаакій І, Прп. Йосиф, Прп. Варсонофій, Прп. Анатолій " молодший", Прп. Нектарій, Прп. Никон, Прп. Ісаакій ІІ.

Преподобний Феофан сповідник, творець канонів, єпископ Нікейський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Преподобний Феофан був молодшим братом преподобного Феодора Начертанного. Брати отримали прекрасну освіту, особливо цікавились філософією. Прагнучи до Богопізнання вони прийшли в Лавру святого Сави. Тут преподобний Феофан був пострижений, а через декілька років став пресвітером.
Святі брати прославились як поборники іконошанування. Вони відважно виконали доручення Єрусалимського Патріарха вирушити в Константинополь для посоромлення імператора-іконоборця Лева Вірменина (813-820 рр.). Пізніше вони викрили також імператорів-іконоборців Михаїла Балбу ( 820-829 рр.) і Феофіла ( 829-842 рр.).
Святі витерпіли ув’язнення, голод, тяжкі муки. Імператор Феофіл наказав розпеченими написати на їхніх обличчах вірші, що ображали святих сповідників( тому їх називають " Начертанними".). " Пиши, що хочеш, перед Страшним судом прочитаєш своє писання", - говорили імператору мужні браття. Феодора посадили у темницю де він і помер ( + 833 р.), а Феофана відправили у заслання. З відновленям іконошанування преподобного Феофана повернули із заслання і рукоположили на єпископа Нікейського. Святитель написав пиблизно 150 канонів, у тому числі прекрасний канон на захист святих ікон. Упокоївся преподобний приблизно у 850 році.
24-10-2018, 09:02
Коментарів 0 Переглядів 1 096


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.