Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 414
0
23 жовтня
Собор Волинських святих
Мучеників Євлампiя та Євлампiї

Собор Волинських святих

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Великим і незчисленним є Собор святих угодників і чудотворців землі Волинської. З впевненістю можна сказати, що нам відомі імена далеко не всіх святих, які своїми подвигами і чудесами освятили землю Волинську. Святкування Собору (тобто спільної пам’яті) всіх святих землі Волинської було започатковано у 1831 році і приурочено поверненю великої православної святині Свято-Успенської Почаївської Лаври до Православ’я, яка більше 100 років перебувала в підпорядкуванні уніатів.

До складу Собору Волинських святих входять:

Рівноапостольні Кирило і Мефодій, вчителі слов’янські; Рівноапостольна, велика княгиня Ольга; Рівноапостольний великий князь Володимир; Святитель, Петро, митрополит Київський, Святитель Феогност, митрополит Київський; Святитель Кипріан, митрополит Київський; Святитель Фотій, митрополит Київський; Святитель Інокентій, єпископ Іркутський; Святитель Нифонт, єпископ Новгородський; Преподобний Стефан, єпископ Володимир-Волинський; Преподобномученик Макарій, архимандрит Овруцький; Преподобномученик Афанасій Берестейський; Преподобний Іов, ігумен Почаївський; Преподобний Мефодій Почаївський; Преподобний Амфілохій Почаївський; Преподобний Кукша Одеський; Преподобний Варлаам, ігумен Печерський; Преподобний Микола Святоша, князь Луцький; Преподобний Нестор Літописець; Благовірний князь Олег Брянський; Праведна діва Юліанія, княжна Ольшанська-Дубровицька; Преподобний Феодор, князь Острозький; Благовірний Констянтин, князь Острозький; Благовірний Ярополк, князь Володимир-Волинський; Святитель Амфілохій, єпископ Володимир-Волинський.

Мучеників Євлампiя та Євлампiї

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святі мученики Євлампій і Євлампія, рідні брат і сестра, жили на початку четвертого століття в місті Нікомидії. Прочитавши указ імператора Максиміана про засудження кожного християнина на смертну кару, Євлампій обурився, що імператор замість боротьби з ворогами вітчизни озброюється проти своїх підданих. Юнака повели на суд і захотіли, щоб той відмовився від християнської віри. За відмову Євлампія спочатку мучили залізними знаряддями, а потім поклали на розпечений залізний лист.

Раптово страждалець виявив бажання відвідати язичницький храм. Судді зраділи, думаючи, що зломили дух юного християнина. У храмі Марса святий закликав Господа, щоб ідол був зруйнований. Він з гуркотом звалився на землю. Народ проголосив: "Єдиний Бог християнський, великий і сильний!" Святого знову почали мучити. У цей час сестра страждальця Євлампія з'явилася перед суддями й оголосила, що вона теж християнка. Євлампій підбадьорював сестру, щоб вона не боялася мук. Після тортур брата і сестру кинули в розжарену піч, але Господь і від вогню зберіг їх. Зрештою, брата обезголовили, а сестра померла від мук.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують