Минулої п’ятниці біля Сторожинецької мерії зібралися жителі Нових Бросківців з проханням надати для села шкільний автобус, який довозитиме дітей до Сторожинця.
Про це повідомляє Сторожинець.info, пише molbuk.ua.
Новобросківецьку школу І-ІІ ст. приєднали до Сторожинецького районного ліцею, зробивши останній опорним навчальним закладом.
В селі залишилася школа І-ІІІ ст., яка має всі можливості для навчання дітей (включаючи шкільний автобус для підвозу дітей до навчального закладу), але група батьків виявила бажання, щоб їхні діти навчалися в Сторожинці, що є їх правом.
За словами жителів Нових Бросківців, у селі є 66 дітей, які навчаються в районному ліцеї, 22 дитини, які навчаються в районній гімназії та ЗОШ №1, 5 вчителів та троє дошкільнят, які добираються до Сторожинця попутним транспортом.
Проблему частково вирішили, продовживши маршрут шкільного автобусу Панківського НВК, але той не забирає дітей з усіх зупинок, зокрема з Заболоття, а також приїжджає до Сторожинця у 7:20, через що діти змушені очікувати відкриття навчальних закладів.
Заступник міського голови Петро Брижак зазначив, що в селі є навчальний заклад з шкільним автобусом, а підвіз дітей до міста за бажанням їх батьків не передбачений.
В загальному, програма “Шкільний автобус” розрахована для підвозу учнів та педагогів у сільській місцевості при відстані до школи більше трьох кілометрів.
Це може створити прецедент, коли і інші батьки, які довозять дітей до інших населених пунктів, будуть вимагати надати їм транспорт, не зважаючи на те, що за їх місцем проживання навчальний заклад існує і функціонує.
Наразі міська рада шукає можливості для додаткового рейсу приватного перевізника, який задовольнив би прохання жителів Нових Бросківців. Додатково виділити шкільний автобус у громади немає. До кінця року мерія має закупити ще один шкільний автобус, але за яким навчальним закладом його закріплять, будуть вирішувати депутати.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.