Реалізація проектів "Бюджету ініціатив чернівчан" затягується. З 27 виграних проектів за вісім місяців встигли втілити лише 12.
Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua
Більшу половину робіт ще не зроблено. Активісти б’ють на сполох і переймаються, що це може негативно вплинути на бажання чернівчан у подальшому виявляти ініціативу.
"Із реалізацією бюджету ініціатив у Чернівцях просто катастрофа. Департамент містобудівного комплексу та департамент житлово-комунального господарства повністю саботують роботу над проектами чернівчан. Нереалізованими залишаються не лише проекти, які виграли 2017 року, а навіть є недороблені проекти з 2016 року. Наприклад, досі не можуть здати спортивний майданчик у школі №2. Там під час виконання проекту без відома автора скоротили бюджет – не встановили лавочки, освітлення. Наступного року його коригували і тепер доробляють. За договорами і звітами його мали би вже закінчити", – бідкається громадська активістка, член експертної ради із супроводу "Бюджету ініціатив чернівчан" Наталя Гусак.
Управління освіти та медицини свої проекти вже реалізували. А там, де потрібно щось будувати чи ремонтувати, є проблеми. Наприклад, один із цьогорічних проектів – будівництво спортивного майданчика на вулицях Будівельників-Миру досі навіть не розпочате. Не встановили антивандальні смітники за проектом біля річки Прут. Хоча це не така вже складна робота. На вулиці Турецькій потрібно заасфальтувати невелику частину міжбудинкового проїзду. За планом, це мали зробити ще у квітні, а роботи тут теж не розпочаті.
Наталя Гусак каже, що цього року планували зробити всі документи раніше, ще взимку, щоби не затягувати з тендерами. Але це не вплинуло на ситуацію.
"Минулого року теж були проблеми із реалізацією проекту. Та це була перша реалізація проектів, і ми сподівалися, що всі помилки будуть враховані. Але цього року, на жаль, ситуація не змінилася. Мені телефонує дуже багато авторів проектів і нарікають, що досі не розпочаті роботи. Два департаменти вбивають віру чернівчан у реалізацію власних проектів і можливістю щось змінювати у місті", – каже Наталя Гусак.
"У всіх містах, де реалізовують "Бюджети ініціатив", є проблеми, але в Чернівцях, мені здається, найбільші проблеми із будівництвомНе будують спортивні та дитячі майданчики, за яких проголосували тисячі чернівчан і на які виділені бюджетні кошти. Заступник міського голови Володимир Середюк пообіцяв контролювати цей процес. Але минув місяць, а жодних змін немає.
У міській раді підтверджують, що роботи справді здійснюються повільніше, ніж цього би хотілося. Та все ж запевняють, що кошториси зроблені якісніше, а виконавці до робіт ставляться відповідальніше", – вважає Наталя Гусак.
"Департамент ЖКГ намагається виконувати роботи, зокрема зроблено міжбудинковий проїзд на вулиці Південно-Кільцевій. Уже розпочинаються підготовчі роботи до асфальтування проїзду на вулиці Турецькій. А ось департамент містобудівного комплексу справді реалізовує проекти повільніше. Наталя Гусак надіслала звернення секретарю Чернівецької міської ради Василю Продану з проханням провести спільне засідання експертної групи, розпорядників бюджетних коштів і авторів проектів, щоби пришвидшити реалізацію проектів", – пояснює головний спеціаліст відділу роботи з громадськістю Чернівецької міської ради Кристина Помагаєва.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-09-2018, 12:50
0
1 635