З нагоди Дня Незалежності України кореспонденти molbuk.ua опитали відомих жителів Чернівців щодо їхніх думок з приводу цього свята.
Прес-секретар управління патрульної поліції Чернівців Юлія Доліба розповіла, що своє "українство" почала усвідомлювати у буремні дні Євромайдану.
"Я народилася 1994 року, коли Україна вже була незалежною. Що таке "Радянський Союз" чи "братські стосунки з Росією" мені, на щастя, невідомо. Для мене незалежність є чимсь само собою зрозумілим. Зараз по-іншому розумієш значення цього свята. Кілька років тому, коли почався Майдан, я почала усвідомлювати своє українство, адже це не тільки носити вишиванку і співати гімн, кладучи руку на серце. Це означає брати відповідальність, думати про розвиток своєї держави і людей у ній. Не очікувати від когось чогось, а самим допомагати, віддавати і надихати", - каже вона.
"Думаю, що з початком воєнних дій на Сході, кожен з нас зрозумів, що саме зараз виборюється незалежність людьми, які боронять Україну, людьми, які повернулися і надихають нас тут, в тилу", - сказала Ю. Доліба.
"Якою бачу країну через десять років? Хотіла би сказати, в ідеалі, що квітучою, де живуть щасливі люди, але я розумію, що це буде країна, де буде важко. Дуже сподіваюсь на зміни, проте розумію, що нам є над чим працювати – довго, важко і наполегливо. Мрію побачити країну, де є повага один до одного, де є підтримка і розуміння, де є цінності, які нас об’єднали", - сказала вона.
"Прикро, що навіть за 27 років нам не вдалося об’єднатися. Розумію, що велику роль відіграли й історичні обставини, сусідство з іншими країнами, політична ситуація, але радію, що навіть із запізненням до нас прийшло усвідомлення важливості національної ідеї", - сказала Юлія Доліба.
У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.