RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » 22 серпня за церковним календарем - апостола Матвія

22 серпня
Апостола Матфея (Матвія)
Мученика Антонiя Олександрiйського
Мучеників Юлiана, Маркiана, Іоана, Якова, Олексiя, Димитрiя, Фотiя, Петра, Леонтiя, Марiї, Патрикiї та iн.

Святой апостол и евангелист Матфей

22 серпня за церковним календарем - апостола Матвія


Був апостолом з дванадцяти. До звернення до Христа Матвій служив митарем, збирачем податків для Риму. Почувши голос Ісуса Христа: "Іди за Мною" (Мф.9.9), він залишив свою посаду і пішов за Спасителем. Сприйнявши благодатні дари Духа Святого, апостол Матвій спочатку проповідував у Палестині. Перед тим як піти на проповідь в далекі країни на прохання іудеїв, що залишалися в Єрусалимі, апостол написав Євангеліє. В ряду книг Нового Завіту Євангеліє від Матвія стоїть першим. Написано єврейською мовою. Речі і діяння Спасителя Матфей викладає відповідно трьом сторонам служіння Христа: як Пророка і Законодавця, Царя над світом невидимим і видимим і Архиєрея, хто жертву приносить за гріхи всіх людей.

Святий апостол Матвій обійшов з Євангелією Сирію, Мідію, Персію і Парфію, закінчивши свої проповідничі праці мученицькою кончиною в Ефіопії. Країна ця була населена племенами канібалів з грубими звичаями і віруваннями. Святий апостол Матвій своєю проповіддю тут звернув декількох ідолопоклонників до віри в Христа, заснував Церкву і побудував храм в місті Мірму, поставив в ній єпископом свого супутника на ім'я Платон.
Коли апостол старанно благав Бога про звернення ефіопів, під час молитви явився йому Сам Господь в образі хлопця і, давши жезл, наказав поставити його біля дверей храму. Господь сказав, що з цього жезла виросте дерево і буде приносити плоди, а від кореня його буде спливати джерело води. Вмиються в воді і скуштувавши плодів, ефіопи змінять свій дикий характер, стануть добрими і лагідними. Коли апостол ніс жезл до храму, то зустрів на шляху дружину і сина правителя цієї країни Фулвіана, одержимих нечистим духом. Святий апостол ім'ям Ісуса Христа зцілив їх. Це чудо звернуло до Господа ще безліч язичників. Але володар не хотів, щоб його піддані стали християнами і перестали поклонятися язичницьким богам. Він звинуватив апостола в чаклунстві і наказав стратити його. Святого Матвія поклали обличчям вниз, засипали хмизом і підпалили. Коли багаття розгорівся, то всі побачили, що вогонь не шкодить святим Матвієм. Тоді Фулвіан наказав додати хмизу в багаття, обливши його смолою і поставивши навколо дванадцять ідолів.
Але полум'я розтопило ідолів і обпалило Фулвіана. Переляканий ефіоп звернувся до святого з благанням про пощаду, і по молитві апостола полум'я вляглося. Тіло святого апостола залишилося неушкодженим, і він відійшов до Господа (60 р). Правитель Фулвіан гірко розкаявся в скоєному, але сумнівів своїх не залишив. Він велів покласти тіло святого Матвія в залізну труну і кинути в море. При цьому Фулвіан сказав, що якщо Бог Матвія збереже тіло апостола у воді, як зберіг його у вогні, то слід поклонятися цьому Єдиного Правдивого Бога.
В ту ж ніч до єпископа Платону в сонному видінні з'явився апостол Матвій і наказав йому йти з кліром на берег моря і знайти там його тіло. Прийшов на берег і Фулвіан зі своєю свитою. Винесений хвилею гріб був з честю перенесений в храм, побудований апостолом. Тоді Фулвіан попросив у Матвія прощення, після, чого єпископ Платон хрестив його з ім'ям Матфей, ​​яке дав йому за велінням Божим. Фулвіан згодом прийняв єпископство і продовжив справу просвіти свого народу.

Мученик Антоній Олександрійський
Мученик Антоній, уродженець міста Олександрії, був християнин. За сповідання віри його повісили на дереві і стругали тіло залізом, а потім засудили до спалення. Вже стоячи на багатті, він з лагідністю переконував предстоявших працювати не тілу, але душі, яка прагне до Бога. Після того, як багаття прогорів, тіло святого залишилося неушкодженим. Час його смерті невідомо.
22-08-2018, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 826

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.