Чернігів-Чернівці: на сесію ходять майже всі депутати, голосують без суперечок

Новини Чернівців
2 760
0
Чернігів-Чернівці: на сесію ходять майже всі депутати, голосують без суперечок


Кореспонденти чернівецької газети "Молодий буковинець" та чернігівської газети "Сім днів" продовжують ділитися враженнями від двох міст у проекті "Чекінг: Чернівці-Чернігів" . Вже порівняли туризм цих міст,  громадський транспорт. А цього тижня вже так символічно випало, що порівнювали міську владу та роботу депутатів.


Чернігів-Чернівці: на сесію ходять майже всі депутати, голосують без суперечок


Напередодні мого приїзду у Чернігові відбулася чергова сесія міської ради. На запитання, скільки днів тривала сесія, бо звикла, що у Чернівцях це відбувається по кілька днів, а то й тижнів, мені розповіли, що сесія Чернігівської міської ради розпочалася о 09.00, а вже до 13.00 депутати сесію закінчили – розглянули всі 29 питань. Причому голосували майже одностайно і без суперечок. Міськрада Чернігова, як і в Чернівцях, налічує 42 депутати. На сесію ходять майже всі, відсутніх – одиниці. Ці зауваження чернівчани, які знають про наші сесії міськради, зрозуміють, бо Чернівецька міська рада працює тижнями, а чимало її засідань зривають через відсутність кворуму.

На сайті – генеральний план та квартирна черга

До Чернігівської міської ради можна зайти, суворої пропускної системи немає, але охоронець при вході є. Широкий вестибюль, широкі мармурові сходи – приміщення Чернігівської міськради виглядає більшим за нашу ратушу. На моє прохання дозволити оглянути міську раду охоронець здивувався, але зайти дозволив.

Чернігів-Чернівці: на сесію ходять майже всі депутати, голосують без суперечок


Чернігів – восьмий у рейтингу за прозорістю діяльності влади. За офіційною інформацією, найвищі бали Чернігів набрав за інформаційну політику, прозорість проведення закупівель за бюджетні кошти, прозорість складання бюджету і прозорість надання адміністративних, комунальних та соціальних послуг.
На офіційному сайті Чернігівської міської ради можна ознайомитися з досить великою кількістю інформації. Окрім новин роботи міської ради, традиційно подають нормативні документи: проекти й рішення міської ради, результати голосувань на сесіях. Доступною є різноманітна містобудівна документація, зокрема генеральний план Чернігова, детальний план забудови центру міста та деяких районів. Також можна ознайомитися із міською квартирною чергою, розмірами місцевих податків. Працює рубрика "Запитання до влади". Запитання та відповіді тут є наразі за кінець червня. Є і звичні для нашого міського сайту розділи "Єдиних електронних петицій", "Бюджет участі", онлайн трансляція сесій. Та не знайшла звіту Чернігівського міського голови й інформації про бюджет 2018 року.

Чернігів-Чернівці: на сесію ходять майже всі депутати, голосують без суперечок


"Немає інформації про премії"

Щодо прозорості влади, колеги порадили поспілкуватися із чернігівським громадським активістом Олександром Гашпаром. Він ретельно відстежує роботу Чернігівської міської ради та міського голови Владислава Атрошенка. Каже, якщо порівнювати відкритість міської ради зараз і три роки тому, то прогрес є, суттєвий і позитивний. Та недоліки теж залишаються.
– Раніше, щоби потрапити на сесію міськради, потрібно було подавати заяву, депутати голосували за неї. Якщо проголосували "за", тоді можна було зайти, – розповідає Олександр Гашпар. – У новому регламенті прописано, що будь-хто і без обмежень може бути присутнім на сесії міської ради. Хоча міська рада пропонувала запровадити обмеження, але це не підтримали.
Сесія транслюється онлайн, але з цим є технічні проблеми: іноді погана картинка, іноді поганий звук. Нещодавно запровадили трансляцію засідань виконавчого комітету, але теж із неналежною якістю. А ось трансляцій засідань постійних комісій, тендерних комітетів не проводять.
Якщо на перший погляд здається, що міська рада на сайті оприлюднює максимум інформації, то Олександр Гашпар із цим не погоджується. І переконує, що чимало інформації немає для загального доступу.
– Не усі розпорядження міського голови оприлюднюють. Зокрема немає на сайті міської ради даних про преміювання керівників комунальних підприємств, відрядження, – пояснює Олександр. – Не оприлюднюють протоколи різних комісій, які розглядають важливі питання для міста. Про деякі проекти у місті громадськість дізнається постфактум. Багато питань вирішується не на громадських обговореннях, а у кабінеті міського голови. Тому не можна сказати, що у нас повністю прозора влада.

Чернігів-Чернівці: на сесію ходять майже всі депутати, голосують без суперечок


За заявою Олександра Гашпара, Національне агентство запобігання корупції цього року склало протокол на Чернігівського міського голову Владислава Атрошенка. Мер "забув" повідомити про конфлікт інтересів. Він голосував за надання містобудівної документації фірмі, засновником якої є батько його дружини. Та через затягування справи у судах, міського голову за це ніяк не покарали.
Міський голова Владислав Атрошенко на посаді перебуває з грудня 2015 року. За цей час він звітував лише один раз. Олександр Гашпар каже, що про звіт йому нагадали саме активні громадяни, зокрема і він. І тоді мер привселюдно розповів про свою діяльність за 2017 рік. У попередній, 2016 рік, цього не робив.

Погляд збоку

Чернігів-Чернівці: на сесію ходять майже всі депутати, голосують без суперечок


Не вистачає активістів

Тема влади та її комунікації із громадськістю є, певно, найбільш актуальною та важливою.
Щодо цього питання, то Чернівці та Чернігів неабияк схожі. І у вас, і у нас є громадські слухання, електронні петиції, голосування тощо. Але здебільшого думка громадян – то лише формальність. Вкрай рідко суспільний голос може кардинально впливати на рішення можновладців. І це прикро.
Але, з іншого боку, приємно, що в і в Чернівцях, і в Чернігові відносини між міськрадою та громадою рік за роком покращуються.
Пробувши у Чернівцях кілька днів, неодноразово спілкувався з депутатами та управлінцями. Всі спікери були відкритими до розмов, не приховували проблем, розповідали про них.
Але дуже здивувався, що в місті немає завзятих активістів, які б контролювали роботу Ратуші, були б активними в соцмережах та аналізували всі конфлікти та суперечки. Виходить так: мешканців, що не задоволені мером та його командою, – безліч, людей, готових щось змінити, – нема.
Засмутило й те, що самі чиновники не можуть дійти між собою згоди. Недаремно ж кажуть, що запорукою командного успіху є згуртованість та взаємодія. А в Чернівцях – постійні сварки, немає єдності в прийнятті рішень. Чи може це призвести до успіху? Питання риторичне.

Андрій Липлянскій, газета "Сім днів"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм