Печера Попелюшка – унікальний гіпсовий спелеологічний об’єкт у Новоселицькому районі Чернівецької області. Вона знаходиться на території одразу двох держав – Молдови й України. У 1991 році її найменували у печеру імені Еміля Раковіце, проте за нею закріпилися обидві назви. Цей об’єкт входить у десятку найбільших у всьому світі, а в українському рейтингу вона є третьою за величиною.
Вперше про неї стало відомо у 1959 році після вибуху в гіпсовому кар’єрі у селі Крива на території Молдови. Знайдена печера була повністю заповнена водою, яку відкачали при розробці кар’єру.
Повітря в печері має низький вміст кисню і високий рівень вуглекислого газу. Печера ще досі не досліджена і пояснити такий склад повітря ніхто не може.
Лабіринт печери має довжину приблизно 90 км, який складається з підземних галерей, коридорів і залів - Зал Попелюшки, Зал з колонами, Зал Дакії, Стометровий зал та інші. Ширина коридорів до 3-5 м і висота від 2 до 6 метрів.
Великих розмірів Античний зал – довжиною 100 м і завширшки 20 м, зал Чернівецьких спелеологів завдовжки 170 м і шириною від 30 до 65 м. Висота залу Динозаврів – 12-15 м.
"Попелюшка" має два колодязі глибиною 15 і 20 м, приблизно 20 підземних озер (озеро Блакитне, озеро Наутілус, озеро Динозаврів та ін.). Деякі галереї і зараз затоплені підземними водами, багатими мінеральними солями.
Печера не має аналогів у Європі. Підземні траси не марковані, але спелеологи-любителі виготовили глиняні фігури, які і служать покажчиками шляху для відвідування залів і галерей.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-07-2018, 19:30
0
4 634