Сусанна Осауленко за освітою біохімік, але захоплюється вишиванням з самого дитинства.
-Я за освітою біохімік, працюю за фахом. Але з дитинства була оточена вишиванням, оскільки у мене в родині вишивали усі – і мама, і бабуся, і тітка. Для мене це було звичною справою. Бо коли дитина змалку виростає в такому оточені, то вона звичайно також цим захоплюється.
Пані Сусанна згадує, як 12 років тому, коли у Чернівцях вперше започаткували свято День вишиванки студенти історії, політології та міжнародних відносин на чолі з Лесею Воронюк. На той час вона була студенткою біологічного факультету і вже наступного року приєдналася до святкування.
-В мене на той час не було такої вишиванки, якої б я хотіла, серйозної. Оскільки від бабусі мені не дісталася вишиванка, бо тоді їм такого значення не придавали, для них це було буденністю. А якщо вона псувалася або рвалася тощо, то вони вишиванку викидали або спалювали. Відповідно у мене виникла ідея пошити собі вишиванку, я ж умію, чому б не вишити самій. До речі на мені зараз якраз та вишиванка, яку я вишила тоді. І зараз вона для мене ще символічніша і цінніша.
Як каже пані Сусанна, вишивання для неї – це відпочинок і вишиває вона постійно.
-Після роботи кожен релаксує по-своєму. Для мене релакс – це вишивання, особливо коли приходжу стомлена з роботи. Це не означає, що я вишиваю цілими днями або ночами, це може бути і кілька годин, або годину на день.
У своїй колекції пані Сусанна має вже декілька рушників, вишиванки, зокрема і дитячі вишиванки, які зроблені для сина, а також сумочки вишиті та різні аксесуари.
-Я дуже люблю аксесуари. Я вишивала малесенькі сумочки, на них небагато орнаменту, але вони надзвичайно гарні, особливо коли вони з якимось квітковим акцентом. Також я вишивала для себе підтяжки. Коли їх одягаю, то всі щиро захоплюються а також підходять та питають, де такі можна придбати. Взагалі я люблю вишивати те, що можна продемонструвати, зокрема це аксесуари.
Пані Сусанна постійно вчиться чомусь новому, бере поради від видатних майстрів вишиванки. Але, вона наголошує, що саме мати навчила її інтелектуальному вишиванню.
-Саме мати навчила мене інтелектуальному вишиванню. Вона завжди казала, щоб я не вишивала що-небудь, щоб потім не знати що з цим робити. Вона навчила мене любити автентичність, зберігати її. У неї є чимало книг, адже усе своє життя вона займається вишиванням. Тому, коли я беру у неї якусь книгу, то це я роблю дуже відповідально, ледь не під формуляр. Адже для неї вони дуже цінні. Тому я прийняла від неї цей досвід і вже збираю свою власну колекцію.
Пані Сусанна наголошує на тому, що багато прийняла досвіду від тернопільських та буковинських майстрів, до яких звертається останній час. Зокрема вчилася у Вікторії Кривобок, Маї Юркевич, Ана Кривобок, Вікторія Тучинська, Наталя Пташинська та багато інших.
-Важливим для мене є досвід набутий від Вікторії Тучинської - це моя творча мама. До майстрів я почала активно звертатися останнім часом. І це, напевно, такий поклик материнства. Коли почала вишивати сорочки своєму синові я почала думати, що я вишиваю, що означають ці візерунки. Мабуть собі так не вишивала, як йому, адже хочеться його якось вберегти і побалувати. Я вважаю, що саме мати може вберегти свою дитину, це найсильніший оберіг. Навіть у народі кажуть, що материна молитва найсильніша, особливо коли її поєднати вишиванням.
Також пані Сусанна наголошує на тому, що хороша робота, або гарно вишита сорочка вийде лише у доброї людини.
-Тільки добрі та щирі люди зможуть вишиту гарну сорочку, яка буде мати хорошу енергетику. Відповідно, коли ми вишиваємо для дитини, енергетика з якою ми вишиваємо передається дитині. І не потрібно вишивати багато, достатньо невеличкого візерунку, але важливо що в той візерунок буде покладено і з якою любов’ю він буде зроблений.
Пані Сусанна вважає, що вишивку та вишивання потрібно пропагувати, тому в День вишиванки вона організувала свій перший майстер-клас "Вишиваємо сорочку для свого малюка".
-Я знаходжу відгуки у людей, які цікавляться тим, що я роблю. Багато хто хоче спробувати вишивати, але соромляться питати в когось порад, тому і з’явилася ідея створення проекту "Вишиваємо сорочку для свого малюка". Я із задоволенням розкажу та покажу як потрібно вишивати і це усе абсолютно безкоштовно. І я впевнена у тому, що коли ти даруєш добро, то добро до тебе повертається сторицею.
Проект пані Сусанна створила для того, аби показати матерям як потрібно вишивати для діток, адже вишиванка несе у собі певну інформацію, вона є символічною.
19-05-2018, 11:00
0
1 832