RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Єдина церква як вимога часу: що означає звернення Порошенка до Варфоломія

Єдина церква як вимога часу: що означає звернення Порошенка до Варфоломія

Україна зробила важливий крок до створення Єдиної помісної православної церкви Верховна Рада 18 квітня ухвалила постанову про звернення президента до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

Днем раніше президент Петро Порошенко написав Вселенському патріарху Варфоломію І офіційне звернення щодо створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви.

Ця подія викликала неабиякий резонанс у суспільстві і спровокувала низку заяв політичних, релігійних і громадських діячів.

"В Українській Православній Церкві Київського Патріархату однодушно підтримують всі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії Православної церкви в Україні Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм і Константинопольською Матір’ю-Церквою, а також на подолання існуючого церковного розділення, утвердження єдиної Помісної Православної Церкви. Зокрема Київський Патріархат високо цінує підтримку і активне сприяння з боку Президента України Петра Порошенка, плодом яких є підсумки переговорів у Вселенській Патріархії, що відбулися 9 квітня цього року, і подальші кроки.
Днями весь єпископат Київського Патріархату підписав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православної церкви в Україні.

Аналогічне прохання також підписав єпископат Української автокефальної православної церкви. Ми висловлюємо сподівання, що і серед єпископату УПЦ Московського Патріархату є відповідальні ієрархи, які справді турбуються про майбутнє православ’я в Україні та підтримають зусилля щодо канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності", – йдеться зокрема в офіційній заяві Української православної церкви (КП).
Ініціативу Порошенка позитивно оцінили і в Українській автокефальній православній церкві.

"Від імені єпископату Предстоятель УАПЦ вручив лист главі держави з проханням звернутися до Його Всесвятості Варфоломія, Вселенського Патріарха, про надання Українському Православ’ю автокефалії. Також єпископат УАПЦ звернувся з листом до Вселенського Патріарха Варфоломія, у якому просить Його Всесвятість надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні".

Щоправда, в УПЦ МП відразу ж відмежувалися від президентського звернення. Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрей Миколай Данилевич назвав ініціативу "шумом".

"Чому? Тому що будують на тому фундаменті, на якому в принципі будувати неможливо. Починати треба з УПЦ, а не з її сепаратних частин. Піджак до ґудзика не пришивають, а навпаки, ґудзик до піджака. Наша Українська православна церква з самого початку церковного розділення виступає за подолання розділення і за єдину церкву. Ми не проти, ми за. Але на канонічних засадах…" – написав у соцмережі протоієрей Данилевич.

Приблизно таку ж думку висловив і голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон.
Нардепи "Опозиційного блоку" як адепти РПЦ в Україні одразу ж зробили заяву та засудили ініціативу Порошенка, назвавши її втручанням держави у внутрішні справи церкви.

Думка

Отець Микола СЕМЕЛЮК, настоятель храму преподобної Параскеви Сербської у Чернівцях:

"Колись ще перший президент України Леонід Кравчук сказав, що у незалежній державі повинна бути незалежна церква. 27 років Україна проходить випробування на свою незалежність, стільки ж років український народ бореться за помісність, автокефалію своєї православної церкви.

На сьогодні ми бачимо волю президента і Верховної Ради, щоб нарешті багаторічні мрії українців здійснилися. Ми ж боремося не лише останні 27 років за власну церкву. Упродовж останніх 300 років нас постійно хтось поневолював, захоплював. А зараз ми бачимо, як Росія хоче вкрасти не тільки нашу історію, але й нашу державу.

Варто зауважити, що це – значущий момент у новітній історії України, тому що це ще один доказ того, що Україна відривається від російського впливу. Ми віримо в те, що Вселенський Патріарх Варфоломій дослухається голосу українського народу, до волі мільйонів українців. Як зауважив президент, це не означатиме, що буде переслідуватися якесь інше віросповідання чи інше підпорядкування.

До речі, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило УПЦ КП є першим, хто боровся за автокефалію Української церкви ще в 1989 році. А в 1990 році, прийнявши єпископський сан і прийшовши у Чернівці, в умовах Радянського Союзу не побоявся вийти зі словом правди до українського народу. І тепер нам не соромно, що ми тоді проголосили відхід від Московського патріархату.

Дуже важливо, що президент захотів, щоби Вселенському Патріарху дали підписи кожен архієрей особисто, і кожна єпархія поставила свою печатку. Всі архиєреї Київського патріархату і всі архиєреї автокефальної церкви підписали. І тепер можна буде українському суспільству запитати у кожного московського архиєрея, чому він до сьогодні служить Москві, коли в Україні є Українська Помісна Православна Церква".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
21-04-2018, 12:12
Коментарів 0 Переглядів 2 706

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.