Чернівчани більше довіряють якості води з кулера. Про це свідчить опитування molbuk.ua на сторінці у соцмережі.
Та чи справді ця вода корисна?
"МБ" вирішив здати зразки води на аналіз і дізнатися про її якість. Ми взяли воду з водопроводу, кулера та питного автомата.
Фізико-хімічні дослідження робили за 17 показниками. З’ясувалося, що насправді вода з-під крана, автомата і кулера мало чим відрізняються за загальними показниками.
- Пити її можна всю, але в одній мінералів більше, а іншій – менше.
Начальник лабораторії "Чернівціводоканалу" Галина Кривчанська пояснила, які показники найбільш оптимальні.
Усі три зразки води відповідають вимогам санітарно-епідеміологічних норм. Хоча всі вони різні. Основна відмінність – жорсткість, – каже Галина Кривчанська. – У повноцінній воді має бути мінеральний склад. Рекомендована жорсткість води – від 2,5 до 7 ммоль/дм3. У зразку №3 вода дуже пом’якшена – 1,5. Це вода з кулера. У цій воді немає осаду.
Ще один показник, який був різним у трьох зразках води, – це хлориди. Наявність хлоридів свідчить про вміст солі у питній воді – це природна складова.
Воду з високим вмістом солей досить легко розпізнати. Вона має характерний гіркуватий або солонуватий смак. Вміст солі у воді (мінералізація) визначається наявністю в ній макроелементів: кальцій, магній, калій, натрій, хлориди, сульфати.
Щодо хлору, то його дози є у водопровідній воді, але вони незначні, запевняють у “Чернівціводоканал”.
"Водопровідна вода обов’язково хлорується, бо шлях її проходження – 45 кілометрів, і ми не можемо діяти по-іншому, щоби гарантувати безпечність води. Намагаємося застосовувати мінімум хлору, щоби було менше хлорорганічних сполук і це не впливало на здоров’я, - каже Галина Кривчанська. - Хлор – це сполука, яка легко вивітрюється. Для цього потрібно, щоби вода відстоялася у відкритому посуді щонайменше півгодини. Більша частка хлору вивітриться.
Якщо брати до уваги показники, то я би радила пити воду проби №1. Це водопровідна вода. Я теж п’ю водопровідну воду, бо знаю її показники і способи її очищення.
За показниками, вода з кулера має найменше мінералів. Але для постійного пиття така вода не є рекомендованою. Її більше використовують для чаю та кави.
– Багато виробників зараз навіть не приховують, що вони беруть водопровідну воду, – каже Галина Кривчанська. – Деякі фірми закуповують цю воду на водорозподільчому пункті на Рогізній у Садгорі. Ця вода тут ще не проходить етапу хлорування, тож вона нехлорована. А деякі фірми беруть воду просто з водопровідної мережі.
Я була на деяких фірмах і бачила, що вони здійснюють доочистку води. Встановлені пом’якшувальні фільтри, бактерицидні лампи, які знезаражують воду.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram