RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Нема бажання працювати у владі»: на Буковині органи місцевої влади мають сотні вакантних посад

«Нема бажання працювати у владі»: на Буковині органи місцевої влади мають сотні вакантних посад

Невелика зарплата, висока відповідальність чи бюрократичні лазівки для збільшення зарплат діючим чиновникам – у міськрадах, районних та облдержадміністрації називають різні причини існування такої великої кількості вакансій.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 12 квітня.

У структурних підрозділах Чернівецькій ОДА станом на 5 квітня цього року кількість вакантних посад становила 68. Згідно з документом, оприлюдненим на сайті "будинку з левами", найбільше фахівців потребує управління капітального будівництва – 13. Це зокрема посади головних спеціалістів виробничо-технічного відділу, заступника начальника управління, начальник відділу проектно-договірного та тендерного забезпечення та фахівців низки інших відділів.
Головних спеціалістів потребує і відділ інформаційної діяльності ОДА, прес-служба "будинку з левами" та відділ містобудування та архітектури.

– Чи вакансія не заповнена, або навіть якщо вона заповнена, це ще не означає, що там сидить професійний державний службовець, – пояснює "МБ" голова Чернівецької ОДА Олександр ФИЩУК. – Ми ж хочемо, щоб це все професійно було, щоби були люди з досвідом. Та, на жаль, нині в людей нема особливого бажання йти працювати у владу. Тим більше – у людей-професіоналів. Як правило, більшість йдуть у бізнес, бо наразі зарплата держслужбовця не є високою. Крім того, ще не відомо, яка буде перспектива роботи на державній служби. Чиновник повинен приймати відповідальні рішення. Тому, зрозуміло, що ми маємо таку проблему, як "кадровий голод".

Серед районних держадміністрацій найбільша кількість вакантних посад – 23 – у Вижницькій РДА. Тут шукають і заступника голови адміністрації, і начальника відділу охорони здоров’я, і спеціалістів вузькопрофільних відділів.

– Існує кілька причин такої ситуації. Перший аспект – люди не особливо поспішають займати ці вакансії, – каже "МБ" голова РДА Руслан СЕНЧУК. – Скажімо, була вакансія у нашому відділі молоді. Ми провели конкурс, беремо молодого і толкового хлопчину. Зараз цей хлопчина приходить – у нього немає ні рангу, ні стажу, ні жодних надбавок. Як наслідок – він отримує мінімальну суму зарплати в розмірі приблизно 4000 гривень. А це дуже мало навіть для Вижниці!

– Крім того, існує постанова Кабміну, якою передбачено скоротити штати в органах влади тих районів, де відбуваються процеси децентралізації, – каже Р. Сенчук. – Тобто ми готуємось до цієї оптимізації. Звісно, простіше скоротити вакансію, ніж людину, яка перебуває на посаді.

– Третій нюанс – існує багато вакантних посад через декретні відпустки, – розповідає голова РДА. – А на ці вакансії люди не дуже хочуть йти, бо пізніше вони автоматично потраплятимуть під звільнення.

– Цю ситуацію я би не назвав критичною, бо нестача фахівців на посадах не особливо позначається на якості, – каже Руслан Сенчук. – І за рахунок того, що є вакансія і є економія коштів, ми шукаємо можливості людям доплатити. Скажімо, якщо у відділі, де мають бути три людини, а працюють дві, є можливість трохи людям підвищити зарплати. І я їм кажу прямим текстом: "Народ, працюємо двоє за трьох, чи вам потрібен ще один, третій працівник?".

Думка

Ігор БАБ’ЮК, директор Буковинського центру виборчих технологій:

"У зв’язку з тим, що відбувається реформування місцевого самоврядування, і більшість коштів, які раніше були на рівні районів, передають на місця, багатьом службовцям доводиться виконувати функції за кількох працівників. Зарплати держслужбовців також не є надто високими навіть після того, як уряд постановив підвищити їх: скажімо, начальник відділу отримує приблизно 10 тисяч гривень. Отже, багато людей-професіоналів не готові працювати у таких умовах.

Я знаю, що раніше багато вакансій тримали для того, щоб за їхній рахунок нараховувати премії працівникам. Тому можна передбачити, що частину вакансій тримають для того, щоб їх не заповнювати та регулювати преміальні для держслужбовців.

Гадаю, говорити про вирішення такої проблеми можна буде лише тоді, як буде завершена реформа. Коли у нас з’являться префектури, які займатимуться виключно контрольними функціями, які на них покладуть. Тоді, гадаю, і кількість працівників буде меншою, і вони матимуть чітко визначені повноваження".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
16-04-2018, 10:41
Коментарів 0 Переглядів 2 311


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.