Продюсерка, дочка композитора-пісняра Миколи Мозгового Олена Мозгова висловила обурення, що виконавчий продюсер суспільно-політичного напрямку Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Михайло Смуток назвав у листі її концерти "токсичними програмами ЦК" ("Центрального каналу", який мовить на Київ і Київську область). У НСТУ пояснили, що весь музичний контент потрібно узгоджувати з департаментом розважальних програм і що така процедура є на всіх телеканалах.
Своє незадоволення Олена Мозгова висловила у себе на сторінці у Facebook, опублікувавши скріншот листа Михайла Смутка, пише
Детектор Медіа.
"Він (Михайло Смуток – Ред.) вважає вечори пам'яті тата, вечори в яких звучать його пісні, в яких співають найкращі артисти України, токсичними! Чуєте ви, "команда-реформаторів", той канал, який ви зробили, за наші гроші, дивитись можете тільки ви самі, тому що ви нічого, навіть приблизно не зробили такої якості, яка б вас наблизила до рівня світової ТВ-цивілізації. Вечори пам'яті Миколи Мозгового показували і показуватимуть найкращі канали України, а те що ви зробили за бюджетні гроші таким не є", – написала Олена Мозгова.
У листі є перелік програм, які "точно не будуть" на Центральному каналі (ЦК). Серед них – "концерти і кліпи Поплавського, Павліка, Мозгової, Білоножків, Бобула та інших до узгодження з Кольцовою".
Михайло Смуток в електронному листі від 27 грудня 2017 року, розісланого колегам у НСТУ, зазначив, що компанія не буде продовжувати угоду зі "Службою розшуку дітей", "Стоп корупції" і "7 чудес України". Окрім того, буде припинено вихід програм "Гетьманська кухня", "Що ж ми за народ такий", "Студентський квиток", "Український клуб".
Членкиня правління НСТУ, відповідальна за розважальний напрям діяльності, Олександра Кольцова відповіла на закид Олени Мозгової у коментарях під постом.
"З викладеного листа свідчить, що музичний контент на всіх каналах Суспільного (UA: Перший, UA: Культура, ЦК, обласні ТРК, Промінь, УР-1) дійсно узгоджується з департаментом розважальних програм, що доволі логічно – саме ми цим опікуємось. Якщо у вас, як у виробника, є концерт, який, на вашу думку, має з'явитись на Суспільному мовнику – ви можете його надати на розгляд. Процедура розгляду така сама, як на інших каналах – спочатку будь-яку програму розважального напрямку розглядає музична редакція, потім програмний відділ, юридичний відділ", – пояснила Олександра Кольцова.
Вона зазначила, що "оскільки кількість /якість/цільова аудиторія музичного матеріалу має відповідати стратегії мовника, позиціонуванню канала, цільовій аудиторії каналу, а весь суспільний мовник змінюється, то логічно, що весь музичний матеріал наново проходить ревізію".
Пані Кольцова повідомила, що у НСТУ не надходили пропозиції щодо трансляції концертів виробництва Олени Мозгової. Вона запропонувала продюсерці подати заявку через платформу "Потрапити на Суспільне".
"Я особисто не маю нічого проти традиційної естради на суспільному мовнику, оскільки вона відображає смаки певної дорослої аудиторії, але маю зазначити – ми не толеруємо подібних скандалів і спроб силоміць "поставити" певних артисті в ефір, через депутатів, звернення, прохання впливових друзів – все це більше не працює, немає значення про яких артистів йдеться – естрадних, рок, поп, дитячих колективів,особливо, зважаючи на те, що ви навіть не пропонували ваш концерт нам", – додала вона.
Олена Мозгова, на запрошення Олександри Кольцової написати заявку, відповіла, що не подавала, не пропонувала, і не збирається. "Нікому не дозволю називати програми, які я створюю, тобто концерти пам'яті Миколи Мозгового, а саме про них йдеться у цьому листі, називати "токсичними"", – зазначила Олена Мозгова.
Нагадаємо, 9 серпня 2017 року виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв повідомив колективу "Київська регіональна дирекція" ("Центральний канал" і "Голос Києва", які мовили на Київ і Київську область) про припинення діяльності Київської філії НСТУ. Після того телеканали Центральний канал і "UA:Культура" стали творчими об’єднаннями в складі центральної дирекції НСТУ.
Перед тим, у липні 2017 року, радіостанцію "Голос Києва" перевезли на вул. Хрещатик, 26, де працює редакція "Українського радіо". "Голос Києва" тепер входить до складу "Українського радіо".
19 вересня 2017 року "Центральний канал" почав мовити з ефірної апаратної №5 з телецентру на вул. Мельникова, 42. Телеканал, який раніше входив до складу Київської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України і мав редакцію на вул. Хрещатик, 26, зайняв 11 поверх телецентру.
Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за суспільно-політичний напрямок, Роман Вінтонів повідомив, що все мовлення "Центрального каналу", окрім ранкового шоу та новин, в майбутньому буде переведено на зовнішнє виробництво.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-03-2018, 15:07
0
3 133