Чернівецька обласна рада безпідставно відмовлялася надати Мамалигівському гіпсовому заводу гірничий відвід для розробки частини надр гіпсового родовища.
Про це у своєму щорічному звіті зазначив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, пише molbuk.ua
Зокрема, провідний виробник оздоблювальних матеріалів - Мамалигівський гіпсовий завод, 17 листопада 2017 року звернувся до Ради бізнес-омбудсмена зі скаргою на Чернівецьку обласну раду. Підприємство не могло отримати гірничий відвід для розробки частини надр гіпосовго родовища.
Підприємство протягом декількох років видобуває корисні копалини в селищі Мамалига Чернівецької області. В лютому 2017 року Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) подовжила дозвіл на видобування гіпсу для підприємства на 20 років. Цей дозвіл визначив географічні координати площі видобутку. Для видобування корисних копалин завод мав отримати гірничий відвід, що надає право на конкретні роботи в межах проекту, від обласної ради.
В травні, після підготовки пакету необхідних документів, компанія звернулася за відповідним дозволом до Чернівецької облради. На цьому етапі розпочалися складнощі. Протягом п’яти місяців питання не виносилося на сесію. При цьому жодного зауваження до пакету документів профільна комісія облради не зробила. А наприкінці вересня на сайті обласної ради з’явилося повідомлення про проект відмови у наданні заводу гірничого відводу.
Підприємство неодноразово звертався до голови та членів профільної комісії облради щодо причин відмови, але відповіді не отримав. Крім того, турецькі інвестори підприємства зверталися за допомогою до консула Туреччини.
27 листопада інспектор РБО попросив Чернівецьку облраду пояснити причини ненадання підприємству гірничого відводу. РБО також звернулася за поясненнями до голови профільної комісії облради. Після аналізу отриманої інформації 4 грудня інспектор РБО повторно звернувся до керівництва облради з проханням поширити серед депутатів обласної ради звернення і позицію Ради з цього питання. Він наголошував, що причини для відмови у наданні гірничого відводу відсутні.
Рада також письмово звернулася до голови обладміністрації. В результаті її керівник особисто виступив перед депутатами з цього приводу.
7 грудня Мамалигівський гіпсовий завод нарешті отримав можливість видобувати гіпс з родовища. За сприяння РБО справу, що тривала понад півроку, закрито за лічені тижні.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-02-2018, 12:33
0
1 808