Молодий буковинець » Новини Чернівців » Напад на журналістів «Чернівецького променя»: потерпілий написав заяву про відсутність претензій до обвинуваченого
Потерпілий в інциденті з нападом на журналістів телеканалу "Чернівецький промінь" Олександр Докієн напередодні судового засідання підписав документ про відсутність претензій до обвинуваченого у справі Віктора Ревуцького.
Про це Докієн написав на власній Facebook-сторінці.
Він зазначив, що на етапі досудового слідства йому дали на підпис документ, у якому зазначено, що у зв’язку з дійовим каяттям Ревуцького журналіст жодних претензій до нього не має.
"Звичайно я мав претензії. Це нереально обурливо, коли людина зізнається у злочині і за це система йому пробачає злочин. Я одразу не підписав, перетелефонував своєму новому слідчому. Слідчий пояснив, що це лише формальність: Ревуцький зробив усе відповідно до ст. 45 ККУ і п. 3 постанови Пленуму ВСУ від 23.12.2005. Тому чи підпишу, чи не підпишу я той документ нічого РЕАЛЬНО не означає, якщо не підпишу – справа затягнеться і вирішиться навіть без мого підпису і визнання. На мою думку, те що я підписав цей документ чи ні – нічого не змінилося б. Адже можуть бути претензії моральні або матеріальні: камеру не побили, мікрофон не зламали. А про моральні з самого початку навіть і не йшлося. Мені казали, що це марна справа вираховувати моральні збитки, якщо треба було, то одразу. Там своя процедура психолог тощо. А вже був грудень. Як визначити моральну шкоду вчинену в липні аж через 6 місяців?", - йдеться у дописі Докієна.
"Тому ні матеріальних ні моральних претензій не було. Залишилося лише те, що людина порушила ККУ за ст. 171 п.1. Чому за це зняли з нього відповідальність я написав вище", - написав потерпілий.
"Я підписав. І підтвердив у суді підписане. Я ні з ким не консультувався крім слідчого, я без адвоката, я просто Саша Докієн, колишній працівник "Чернівецького променя", який і повинен був закінчити почате у цій справі", - йдеться у його дописі.
"Коли справа дійшла до суду дуже багато людей мене підтримало, і не лише словами, мої колеги були зі мною поруч, знімали про це сюжети, запросили на програму, писали статті, "вибивали" коментарі. Це дуже важливо. Дякую вам. Це все не дарма. Бо про цю справу почули, суспільство засудило дії Ревуцького", - повідомив він.
"Піти на якусь мирову чи там "порішать", означало б продати усіх тих людей, які підтримали мене. Я ніколи такого не зроблю. І сподіваюся, що ніколи в мене не буде таких ситуацій і випадків, щоб я продав віру в себе, продав людей, які мене підтримують", - йдеться у дописі журналіста.
"Я нікого не зрадив. Всі люди, які підтримували мене йшли на це добровільно, я нікого не обманював, я був чесний перед собою і перед іншими. На запитання суду "чи пробачаю я Ревуцького", я відповів "так". Бо я інакше не можу. Я пробачаю", - написав він.
Нагадаємо, влітку 2017 року чоловік накинувся і погрожував знімальній групі телеканалу "Чернівецький промінь" - журналісту Олександру Докієну та оператору Роману Пилатику, які проводили зйомки сюжету у селі Репужинці Заставнівського району щодо незаконного кар’єру, який начебто діє на території населеного пункту. Кореспонденти "Чернівецького променю" виїхали на місце події на прохання місцевих мешканців.
Коли журналісти разом з активістами прийшли до сільської ради, то до приміщення прибіг чоловік спортивної статури, який, за даними журналістів, є чоловіком виконувача обов’язків голови сільської ради.
Він обізвав журналістів бандитами, погрожував їм фізичною розправою та намагався розбити телекамеру. Також розлючений чоловік забрав ключі від службового автомобіля і спустив колеса.
Наприкінці 2017 року працівники Заставнівського відділення поліції довели провину жителя Репужинців, котрий перешкоджав знімальній групі телеканалу "Чернівецький промінь" здійснювати професійну діяльність та передали цю справу до суду.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.