У Чернівецькій області працівники Заставнівського відділення поліції довели провину жителя Репужинців, котрий перешкоджав знімальній групі телеканалу "Чернівецький промінь" здійснювати професійну діяльність. Міру покарання за вчинення даного правопорушення визначатиме районний суд.
Про це повідомляє прес-служба Головного управління Нацполіції в Чернівецькій області.
У повідомленні йдеться, що за фактом перешкоджання журналістській діяльності 6 липня прокуратура Чернівецької області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Крім цього, було відкрито кримінальні провадження щодо побиття активістів під час вказаного інциденту.
"Оскільки в сутичці і в перешкоджанні роботі знімальної групи брала участь велика кількість людей, слідчим довелося докласти багато зусиль, щоб з’ясувати всі обставини правопорушення та протиправність дій його учасників", - йдеться у повідомленні.
Як зазначив начальник Заставнівського відділення поліції Петро Токар, довести провину порушника вдалося завдяки повній відеофіксації його дій. Це дало змогу чітко встановити, що йдеться саме про перешкоджання професійній діяльності журналістів, а не будь-яке інше адміністративне правопорушення.
"21 грудня поточного року винній особі оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Підозрюваний визнав провину та пояснив свою поведінку імпульсивним збудженням, оскільки вважав дану відеозйомку несанкціонованою. 22 грудня вказане кримінальне провадження направлено до Заставнівського районного суду", - повідомила прес-служба поліції.
Нагадаємо, влітку цього року чоловік накинувся і погрожував знімальній групі телеканалу "Чернівецький промінь" - журналісту Олександру Докієну та оператору Роману Пилатику, які проводили зйомки сюжету у селі Репужинці Заставнівського району щодо незаконного кар’єру, який начебто діє на території населеного пункту. Кореспонденти "Чернівецького променю" виїхали на місце події на прохання місцевих мешканців.
Коли журналісти разом з активістами прийшли до сільської ради, то до приміщення прибіг чоловік спортивної статури, який, за даними журналістів, є чоловіком виконувача обов’язків голови сільської ради.
Він обізвав журналістів бандитами, погрожував їм фізичною розправою та намагався розбити телекамеру. Також розлючений чоловік забрав ключі від службового автомобіля і спустив колеса.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.