На Буковині орієнтовно щеплення потребує четверо дорослих із десяти. Це розповіла затупник начальника департаменту охорони здоров’я Марина Поліщук.
Медики зазначають, що вакцин є достатньо, а ось кількість вакцинованих дуже мала.
– Діти першого року життя повинні отримати три вакцини АКДП (абсорбована коклюшно-дифтерійно-правцева-вакцина). Завершений комплекс АКДП отримали лише 55 відсотків тих, що народилися, – продовжує Марія Поліщук. – 93 відсотки "шестирічок" щеплені. Діти 16 років щеплені на 59 відсотків.
Після 16 років щеплення від дифтерії потрібно робити кожні десять років. Дорослих щеплено понад 52 тисячі. Це складає 77 відсотків від потреби на рік. Але є багато не щеплених у попередні роки. Орієнтовно щеплення потребує четверо дорослих із десяти.
У нас величезні проблеми з вакцинацією, які накопичуються щороку. Хоча 2016, 2017 роки – це єдині роки, коли ми маємо вакцину в достатній кількості. Люди повинні самі звертатися до поліклініки, якщо останніх десять років не робили щеплення. Вакцина АКДП для дорослих у достатній кількості і щеплення роблять безкоштовно.
Медики попереджають, що через незначну кількість щеплених будь-яке завезення на територію області випадку дифтерії загрожує її поширенням.
– Останнє підвищення захворюваності в Україні відмічалося у 2007 році. Перед тим, піковим був 1995 рік і для України, і для Чернівецької області. Тоді в області було зареєстровано 95 випадків захворювання на дифтерію, по Україні — понад 5 тисяч випадків, – розповідає виконувач обов’язків директора Чернівецького лабораторного центру Наталя ГОПКО. – Упродовж 1993-1995 років реєструвалася велика кількість смертей від дифтерії, також летальні випадки від дифтерії були у 2006-2008 роках. У Чернівецькій області від дифтерїі померло 10 людей.
25-01-2018, 14:25
0
1 509