Заробітки в сусідів – від 500 доларів і вище

Новини Чернівців / Життя
3 928
0
Заробітки в сусідів – від 500 доларів і вище

Тепер дедалі більше країн пропонують нашим громадянам легальну роботу, намагаючись так компенсувати втрати власної робочої сили через міграції у більш заможні країни. А тисячі українців і буковинців зокрема, працюють уже за коордоном.

Польща – офіційно і просто

Польща стала місцем наймасовішого заробітчанства українців – лише за 2016 рік туди на роботу виїхало близько мільйона наших громадян. Міграція триває і нині. Посередництво пропонують десятки фірм. Головна причина – максимальне сприяння польської влади, яка масово втрачає свої трудові ресурси через виїзд у Західну Європу, де заробітки значно вищі. Отож у Польщі українці можуть влаштуватися на роботу легально, швидко, і навіть відпрацьований там час зарахується до українського страхового трудового стажу.

– Заробити там можна по-різному, було би бажання, – розповів чернівчанин Сергій, який працює у Польщі вже кілька років і спробував різні спеціальності. – Зазвичай оплата погодинна – від 10 злотих година. Це біля 75 гривень. Але багато фахівців можуть мати і значно більше – наприклад, зварювальники навіть по 20-25 злотих. Польські роботодавці охоче беруть наших, оформляють усі папери. Якщо задоволені роботою – допомагають з отриманням карти побуту (тимчасовий вид на проживання, – авт.). Також заробіток залежить від регіону – зараз більше платять ближче до німецького кордону та на півночі в районі Гданська, там і роботи більше.

У Польщі можна влаштуватися на роботу до 3 місяців навіть по безвізу за біометричним паспортом. Однак вибір вакансій у такому разі обмежений, переважно найважча робота. Роботодавці віддають перевагу найму на триваліший час і тому краще відкрити робочу візу.

Додатковими перевагами Польщі є близькість мови і культури, велика трудова діаспора. Часто роботодавці надають житло (зазвичай платити треба лише за комунальні послуги). Також у Польщі визнають наші водійські права та документи про робітничі спеціальності.

Правда, з 2018 року трохи складніше стане з робочими візами – відкрити візу на підставну фірму вже не вийде, запрошення українця на роботу стане платним, а відпрацювати доведеться саме у тій фірмі, яка надасть запрошення.

Останнім часом з Польщею стали конкурувати Угорщина, Словаччина і Литва – працевлаштування українцям там теж спростили, а заробітки – на рівні польських.

Робота: будівництво, підприємства, склади (чоловіки), готелі, виробництво, с/г (жінки).
Зарплата: від 2000 злотих (біля 15000 грн), можна і 700-1000 доларів.
Мінуси: робота зазвичай по 10-12 годин 6 днів на тиждень


Ізраїль – висока зарплата, але з ризиком

Доволі популярним місцем роботи є Ізраїль. Ця держава вже давно запровадила безвізовий режим з Україною, але для роботи необхідна робоча віза.

Деякі фірми пропонують допомогу з працевлаштування в Ізраїлі. Там високий рівень життя і зарплати чималі – у рекламі часто називають 2,5 тисяч доларів на місяць. Заробити стільки там справді можна, але заробітчанство супроводжується високим ризиком: Ізраїль постійно живе із загрозою тероризму, тож в аеропортах дуже прискіпливо ставляться до приїжджих. Негативно у близькосхідній країні ставляться і до заробітчан-нелегалів і за найменшої підозри можуть відправити назад. Траплялися випадки, коли з аеропорту завертали додому навіть справді туристів.

Однією з переваг є відсутність мовного бар’єру – носіїв російської там дуже багато, іврит вивчати не обов’язково.

Робота: підприємства, склади, будівництво (чоловіки), прибирання, доглядальниці (жінки).
Зарплата: 2-2,5 тисячі доларів
Мінуси: великі витрати на дорогу, дорогі послуги посередників.


Європа – відрядження з обманом

Поширеними стали пропозиції роботи в Чехії, Німеччині, Бельгії та інших країнах через польські фірми.

– Звичайно, можна відкрити трудову візу в Чехію чи Німеччину, але це дуже складно, – розповів працівник однієї з фірм із працевлаштування. – Тому за посередництво беруться поляки. Польська фірма бере до себе працівника з України, а потім йому оформляє відрядження на роботу у Чехію чи Німеччину. Такий спосіб роботи цілком законний, однак насправді, у більшості випадків, є обманом. Польські роботодавці часто обіцяють відрядження, але економлять на паперах і насправді робітник працює нелегально й мусить переховуватися від поліції, щоб не отримати депортації.

Робота: будівництво, заводи (чоловіки), прибирання, готелі (жінки)
Зарплата: 1-1,5 тисячі євро
Мінуси: сумнівна офіційність роботи, дорогі послуги посередників


Шахраї та посередники

Головною проблемою при працевлаштуванні є великий ризик шахрайства. Фірм, які пропонують допомогу в працевлаштуванні за кордоном, є дуже багато і в Чернівцях, а ще більше – в Інтернеті. Чимало з них справді співпрацюють з іноземцями – з підприємствами чи кадровими агенціями. Однак вистачає і шахраїв, які насправді лише допомагають з документами на візу, але відправляють на роботу за сумнівними схемами.

Так нещодавно в Ізраїлі виник скандал з українськими заробітчанами – сотні наших земляків назвалися біженцями з охопленого війною Донбасу, хоча насправді серед них було чимало мешканців з різних областей України. Очевидно, що за такою "легендою" людей відправляли туди фірми.
Також поширеним явищем є відверте обдирання українців – багато послуг насправді є безкоштовними, однак фірми-посередники беруть за них гроші. Тому краще звертатися або безпосередньо до іноземних кадрових агенцій, багато з яких уже мають україномовні сторінки в Інтернеті та представництва у нас, або до перевірених фірм.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм