RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Медична реформа стартує з нового року. Чого очікувати пацієнтам, а також лікарям, molbuk.ua продовжує відповідати на запитання, які цікавлять читачів.

Із листами та запитаннями щодо медичної реформи звертаються до редакції "МБ" чимало читачів. На ці запитання відповів Юрій ЛЕСЮК, в. о. директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

"Прийшов без направлення – плати лікарю"

– Як мені обрати сімейного лікаря? Чи можу я бути впевнена в тому, що до мене буде гарне ставлення?
– Механізм вибору лікаря відпрацьований. Лікар, дільничний або сімейний, це може бути і педіатр за місцем проживання, автоматично може сам запропонувати підписати з ним декларацію на обслуговування. Звертатися до лікаря суворо за місцем прописки вже не обов’язково. Пацієнт обирає медика, зважаючи лише на його професійні якості.

Наприклад, якщо пацієнт – мешканець села, який знімає квартиру в місті, то він звертається в найближчу поліклініку. Тепер кожен має право обирати того лікаря, який йому підходить, і там, де йому зручно.

Самі громадяни будуть обирати, до кого звертатися. "Сарафанне радіо" буде працювати краще, ніж будь-які рекомендації. Якщо ми маємо скарги на певного лікаря, то під час атестаційної комісії ми можемо позбавити його тієї чи іншої категорії, відправити його на переатестацію чи навіть позбавити його ліцензії. Але основне – це буде довіра мешканців до цього лікаря.

– Чи потрібно буде платити за медичні послуги?

– У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав із ним договір. Планується, що у 2018 році середня виплата на первинній ланці складе приблизно 370 гривень на одного пацієнта, у 2019 році – 450 гривень. Тому пацієнт не має платити лікарю за обслуговування.

До вузькопрофільних спеціалістів у свого сімейного лікаря потрібно брати направлення, тоді це буде безкоштовно. Якщо ж людина звернеться до лікаря, наприклад, окуліста чи невропатолога, сама, без направлення, тоді за цей візит потрібно буде заплатити з власної кишені.

У випадку скарг на побори з пацієнтів, угода між Національною службою охорони здоров’я України і закладом, в якому ці речі відбуваються, буде припинена. Із ними не будуть працювати, і, відповідно, вони не будуть отримувати гроші з держбюджету. Люди будуть звертатися в ті заклади, де цього немає. Все буде прозоро. Цей процес буде контролюватися. Також люди будуть мати можливість звертатися в підрозділи Національної служби охорони здоров’я України на місцях. Для того, щоб контролювати цей процес, будуть створені обласні та районні представництва.

– Чи буде держава оплачувати стоматологічні послуги?

– Згідно медичної реформи такі стоматологічні послуги, як невідкладна стоматологія та дитяча стоматологія, будуть безкоштовними. Всі інші послуги зубного лікаря будуть платними.

– Які зміни передбачені для вагітних? Чи потрібно буде платити за обслуговування в лікарнях?
– Вагітність і пологи – це безкоштовні послуги, це гарантується державою. Веденням так званої фізіологічної вагітності буде займатися сімейний лікар. Наприклад, якщо у жінки немає ускладнень, вона повністю здорова, то спостерігати за жінкою буде сімейний лікар. Якщо вже будуть виникати якісь ускладнення, то цим буде займатися акушер-гінеколог.

Амбулаторії в селах купуватимуть санітарні авто

– Чи вистачає сімейних лікарів, особливо у селах?

– Є проблеми у віддалених районах – це Путильський та Сокирянський. Там дійсно є вакансії сімейних лікарів. Однак зараз говоримо про те, що під час реалізації медичної реформи буде можливість для вузьких фахівців шляхом перекваліфікації отримати спеціалізацію сімейного лікаря. Наприклад, якщо лікар за своєю спеціалізацією невропатолог, то пройшовши курси перекваліфікації та отримавши спеціалізацію сімейного лікаря, він зможе вести прийом пацієнтів і як сімейний лікар, і як невропатолог. Ці вакансії однозначно будуть заповнені.

– Що буде відбуватися із сільською медициною?

– Будуть виділені кошти на систему зв’язку, йдеться про те, щоб кожна амбулаторія мала доступ до мережі Інтернет. Друге – це будуть інфраструктурні капіталовкладення, які будуть впроваджуватися вже з листопада. Йдеться про ремонт амбулаторій. Третє – це санітарні автомобілі, які закуплять для сільських амбулаторій. Це той напрямок, який буде найближчим часом реалізований.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Ania Pavliuk
11-11-2017, 15:46
Коментарів 0 Переглядів 2 587


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.