Кожен другий мешканець України самостійно коригує рекомендації лікаря щодо свого лікування, а кожен третій звертається за медичними порадами до Інтернету. Це часто викликає проблеми.
Завідувач терапевтичного відділення міської поліклінки №1 Елла Замфір неодноразово стикалася з тими, хто "лікувався" Інтернетом і потім виправляла їхні "діагнози".
– Нещодавно до нас звернулася пацієнтка, яка лікувала себе від кору, – розповідає Елла Танасівна. – У жінки дитина захворіла на кір, і коли вона побачила висип на шкірі, вирішила, що у неї теж ця хвороба. Висип не проходив, і жінка нарешті звернулася до лікарі. З’ясувалося, що у неї алергія. А вона вже пролікувалася медикаментами від кору.
Звісно, у наш час неможливо не користуватися Інтернетом, але не завжди можна знайти необхідну інформацію. Інтернет не може оглянути пацієнта, не може визначити одне це чи інше захворювання, адже симптоми багатьох хвороб подібні.
– Коли до нас приходить молода людина з хворобою у занедбаному стані, ми вже знаємо звідки ці проблеми – "Інтернет-лікування", – зауважує терапевт. –
Часто на прийомах стикалася із ситуацією, що пацієнти, начитавшись інформації в Інтернеті, ще й починають консультувати лікаря: "Те пропишіть, інше пропишіть, бо читала в Інтернеті".
Лікарі стверджують, що з кожним роком "Інтренет-лікування" стає дедалі популярнішим. І нарікають, що до позитивних наслідків це не призведе.
– Лікарі теж користуються Інтернетом, дізнаються різну медичну інформацію, – продовжує Елла Замфір. – Наприклад, є спеціальні сайти, які перш, ніж зайти, просять пояснити той чи інший медичний термін, щоби допустити до інформації фахівців. Люди повинні читати в Інтернеті про хвороби, їхні наслідки, але ставитися до цього дозовано. Я іноді читаю рецепти народної медицини, і там натрапляю на такі складники, що стає страшно за людину, яка їх наважується використати. Подекуди радять для лікування токсичні інгредієнти, та ще й у великій кількості, а це вже небезпечно.
"Я би радила користуватися Інтернетом з профілактичною метою. Дізнаватися про здоровий спосіб життя, зарядки, гігієни. Це точно не нашкодить, а буде стимулювати робити щось корисне для здоров’я", – зауважує лікар.
Пацієнт про "Інтернет-лікування"Мінуси. Загальна картина хвороб, важко поставити діагноз.
Плюси. Інформація про використання ліків. Багато інформації про хвороби.
Лікар про "Інтернет-лікування"Мінуси. Неможливо поставити правильний діагноз. Пропонують небезпечні для здоров’я рецепти.
Плюси. Багато інформації про здоровий спосіб життя.
9-09-2017, 16:36
0
1 723