Чернівецький обласний центр екстренної допомоги та медицини катастроф провів тендер майже на 500 тисяч гривень для реконструкції оперативно-диспетчерської служби.
"Із запуском диспетчерської служби всі дзвінки з області будуть направлятися у єдиний диспетчерський центр. Їх будуть розподіляти по місцях і контролюватимуть виконання. Наприклад, з Путили отримуємо виклик. Диспетчер одразу перенаправляє його до Путили і бачить, коли виклик там отримали, коли машина виїхала, скільки часу перебувала на виклику та час, витрачений на госпіталізацію. Це серйозний контроль. І коли керують всіма ресурсами в одному центрі – це і економія, і контроль", - розповідає заступник директора Центру екстренної медицини Богдан Головацький.
У диспетчерському пункті повинні обладнати місця для 14 диспетчерів та трьох "оперативників". У бригади швидкої допомоги має бути мобільний телефон на дві сім-карти та радіостанція. Всі розмови у центрі будуть записуватися. Поки що така можливість є лише у Чернівцях.
За словами Богдана Головацького, єдині оперативно-диспетчерські пункти діють у багатьох обласних центрах: Дніпрі, Миколаєві, Харкові, Ужгороді. А Чернівецька область – єдина в Україні, де ще навіть не розроблена проекто-кошторисна документація.
"Ці 500 тисяч гривень підуть саме на розроблення проекту, – розповідає Богдан Головацький. – Їх вибивали два роки. Коли починали, вартість робіт становила 300 тисяч гривень, зараз майже 500 тисяч гривень. Тому важко передбачити, коли реально запрацює єдина диспетчерська служба. Все залежить від фінансування".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-08-2017, 16:47
0
1 491