КПП Красноїльськ і Дяківці не можуть добудувати – підрядники зникли з грошима ЄС

Новини Чернівців / топ новини / Новини України
7 881
0
КПП Красноїльськ і Дяківці не можуть добудувати – підрядники зникли з грошима ЄС

25 липня може увійти в історію як день, коли європейці в черговий раз розчарувалися в здатності української влади проводити реформи: саме 25-го Євросоюз припинив один перспективний спільний проект з Україною. Причиною стали дії Державної фіскальної служби (ДФС): в ЄС заявили, що та бере європейські гроші у вигляді грантів на реконструкцію прикордонних пунктів пропуску. Бере — і нічого не робить натомість. Про це йдеться у матеріалі видання "Новое время".

Все почалося ще в 2006 році, коли Євросоюз запустив програму транскордонного співробітництва Польщі, Білорусі та України. Її загальний бюджет склав 202,9 млн євро. Причому неукраїнську частину проекту в Європі визнали такою успішною, що вирішили продовжити її до 2020 року.
З української частиною все набагато гірше. Її кошторис становить 25 млн євро, з яких 10,4 млн — грантові гроші ЄС. За них ДФС мала реконструювати пункти пропуску Устилуг, Рава-Руська, Красноїльськ, Дяківці, Лужанка, Ужгород, Вилок. А також придбати обладнання для пунктів Краковець, Шегині і Ягодин, і поліпшити на них інфраструктуру.

В ЄС планували, що все закінчиться 31 грудня 2016 року. Але пункти перепустки не реконструйовані дотепер.

Перші транші прийшли в 2014 році. Але, як показує внутрішня документація фіскальної служби, яка є в розпорядженні НВ, прогресу в роботах не було. Наприклад, за даними сайту Волинські новини, на пункті пропуску Устилуг підрядники ДФС за 3 млн євро грантових грошей лише вирили котлован.
Далі головним фіскалом країни став Насіров, і справи пішли ще гірше.

Одним з ключових підрядників, у якого ДФС закупила послуги з реконструкції пунктів пропуску, стала компанія Енергомонтажвентиляція (ЕМВ). Вона отримала контракт в липні 2015 року, відразу ж після приходу Романа Насірова на посаду глави фіскального відомства. Сума контракту — 3,4 млн євро, за які компанія повинна була реконструювати пункти Красноїльськ та Дяківці.

Читайте: Порошенко поговорить з президентом Румунії про відкриття нових пунктів пропуску на кордоні у Чернівецькій області

За даними системи YouControl, 50% акцій ЕМВ належать Михайлу Іщенку — це однокурсник бізнесмена Олександра Глімбовського по Київському інженерно-будівельному інституту. Про Глімбовського, власника компанії Альтіс Холдинг, країна дізналася цього року: він вніс багатомільйонну заставу за затриманого НАБУ Романа Насірова, коли тому загрожувало СІЗО. Зробив він це не з меркантильних інтересів, а по-родинному: Насіров — чоловік дочки Глімбовського.

Іщенко та Глімбовский не забули про свою спільну студентську юність: так, ЕМВ засвітилася як учасник тендерного аукціону з реконструкції столичної лікарні Охматдит. Але підряду не отримала —він дістався саме Альтіс Холдинг. У тендері брали участь тільки ці дві компанії. У ЕМВ не захотіли відповісти на питання НВ.

Тендерами, пов'язаними з реконструкцією пунктів пропуску, у відомстві Насірова займається ще одна не чужа для Глімбовського людина — Володимир Кислицин, директор департаменту інфраструктури ДФС, який отримав цю посаду в грудні 2015-го.

До цього Кислицин керував дирекцією будівництва дорожніх і транспортних споруд Києва. На цій посаді у травні 2013 року він брав роботи по реконструкції транспортної розв'язки Поштової площі, які виконував все той же Альтіс.

У ДФС Кислицин відзначився тим, що, незважаючи на відсутність будь-якого прогресу в будівельних роботах, постійно подовжував терміни виконання реконструкції пунктів пропуску. І робив це навіть після того, як Насіров опинився під домашнім арештом, а фіскалів - в ранзі "в.о." — очолив Мирослав Продан.

Останній і отримав від Павла Словіковского, глави європейської програми реконструкції, лист про припинення фінансування проекту. У ньому Словіковський пояснив: європейці не бачать прогресу в співробітництві з ДФС, і незадоволені результатами аудиту програми.

Куди пішли гроші? У ДФС відповідний запит НВ проігнорували. Лише звернення до Служби депутата Сергія Лещенка змусило Продана письмово розповісти про долю багатостраждальних пунктів пропуску. У своїй відповіді він заявив: реконструкція профінансована, однак не завершена. Мовляв, ДФС зупинила всі роботи, і зараз чиновники розробляють план - як вийти з проблемної ситуації.

Куди більш відверто про гроші Європи для ДФС каже Геннадій Москаль, губернатор Закарпатської області. Він не має інформації про всі фінансові тонкощі програми. Але точно знає, що гранти ЄС, отримані на модернізацію двох міжнародних пунктів пропуску, розташованих на підконтрольному йому Закарпатті, так і не були використані.

"Підрядники, яких підшукала ДФС, взяли 30% грошей і зникли", - запевняє Москаль.

На фото: Так виглядають завершені роботи на прикордонному пункті пропуску Дяківці в Чернівецькій області.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
12 046
На Буковині хлопця, якого шукали 10 діб, знайшли мертвим - поліція
11 360
Гроза та сильний вітер: на Буковині очікується різка зміна погоди
7 259
Тепер це лом: волонтери з Чернівців зібрали уламки ракети
6 376
У боях за Україну загинув випускник юридичного факультету ЧНУ Олександр Товарніцький
5 617
Сильна магнітна буря: вчені попередили про потужний геомагнітний шторм і скільки днів він триватиме
5 541
«Ці кошти можуть стати єдиною надією»: у Чернівцях триває збір на допомогу для постраждалих від ракетного обстрілу
4 267
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
3 490
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
3 200
Чотири знаки Зодіаку отримають подарунок долі і кардинально змінять життя
3 145