Махінації на мільйон: на Буковині судитимуть сільського голову, який наживався на бюджеті громади

Новини Чернівців / кримінал
2 007
0
Махінації на мільйон: на Буковині судитимуть сільського голову, який наживався на бюджеті громади


На Буковині судитимуть сільського голову, який наживався на бюджеті громади. Клішковецький сільський голова, перебуваючи у змові з директором та інженером будівельної фірми, завищили вартість і обсяги виконаних робіт у офіційних документах. Це дозволило безпідставно перерахувати на рахунок підрядної фірми бюджетні кошти, виділені на будівництво спортивного майданчика. За скоєне обвинуваченим загрожує до дванадцяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.



Злочинну діяльність буковинців викрили та задокументували співробітники Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області спільно з працівниками обласного Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ, Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури.

За інформацією слідства, у листопаді 2023 року між Клішковецькою сільською радою та будівельною фірмою був укладений договір на будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям у Дністровському районі.  

У ході виконання договору підряду 63-річний голова сільради вступив у злочинну змову з 36-річним директором підрядної організації та 47-річним інженером з проєктно-кошторисної роботи. Буковинці внесли до офіційних документів неправдиві відомості,  завищивши обсяги та вартість виконаних робіт.

Після цього сільський голова завірив фальсифіковані документи підписом та печаткою, що дозволило безпідставно перерахувати гроші на рахунок підрядної організації. Своїми протиправними діями чиновник допустив розтрату майже одного мільйона гривень державних коштів.

Наразі слідчі поліції Буковини під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури завершили досудове розслідування, матеріали якого з обвинувальним актом відносно фігурантів скерували до суду для розгляду. Їм інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Голові сільради та директору будівельної фірми додатково – ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.


Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.