Цей день в історії: політ німця на Красну площу, що знаменував початок розвалу Союзу

Новини Чернівців / новини
1 288
0
1914 - через Панамський канал пройшли перші судна.

Цей день в історії: політ німця на Красну площу, що знаменував початок розвалу Союзу


1929 - у Ростові-на-Дону стала до ладу перша в СРСР автоматична телефонний станція (АТС) на 6000 номерів, побудована за сприяння шведської фірми "Ерікссон".

Цей день в історії: політ німця на Красну площу, що знаменував початок розвалу Союзу


1935 - в українських школах запровадили предмет "фізкультура".

1949 - у США засновали Національну баскетбольну асоціацію (НБА).

1988 - із радянської в'язниці достроково випустили німця Матіаса Руста, який у 1987 році посадив свій літак на Червоній площі у Москві. Німецький спортсмен-пілот Матіас Руст 28 травня 1987 року у віці 18 років здійснив переліт на чотиримісному легкому літаку "Cessna 172B Skyhawk" з Гамбурга через Гельсінкі в Москву і приземлився на Красній площі, обійшовши усю систему протиповітряної оборони СРСР. Радянські винищувачі ще в Естонії виявили літак Руста, але не отримали інструкцій для подальших дій. Рухаючись до Москви, Руст орієнтувався за полотном залізниці Ленінград — Москва. Під час його польоту в повітря підіймалися наступні ланки винищувачів, але наказу збити "Сессну" так і не надійшло.

Руст приземлився на Великому Москворецькому мосту, накатом доїхав до Собору Василія Блаженного, о 19:10 вийшов з літака і став роздавати автографи. Незабаром його заарештували. Руст був звинувачений у хуліганстві, порушенні авіаційного законодавства і незаконному перетині радянського кордону. 4 вересня Руста засудили до чотирьох років позбавлення волі. Матіас Руст повернувся у ФРН 3 серпня 1988 після того, як Андрій Громико, у той час голова президії Верховної Ради СРСР, підписав указ про амністію. У підсумку Руст провів в ув'язненні 432 дні.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують