RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Почала бізнес в 19 років - чернівчанка відкрила студію організації дитячих свят

Дитячі дні народження, новорічні свята, корпоративи та благодійні вечори... 21-річна студентка з Чернівців відкрила два роки тому власну агенцію з організації дитячих свят "Мультик". Дівчина й сама веде свята, а також дає роботу учням і студентам. За два роки Іра та її аніматори провели майже 1 000 дитячих свят.

Про ідею. Ірина Петеляк вперше спробувала себе у ролі аніматора, навчаючись на першому курсі кафедри журналістики ЧНУ. Відповідну вакансію в Чернівцях дівчина знайшла завдяки ярмарку вакансій.

– Тоді більшість моїх одноліток шукали підзаробіток. Мене зацікавила вакансія аніматора. Деякий час працювала в одному з популярних розважальних комплексів міста. Пішла звідти, бо мені там набридло, і влаштувалася потім в одну фірму аніматорів. Тут пропрацювала тиждень і зрозуміла, що не хочу працювати на когось. Проте робота з дітьми мені сподобалася. Я зрозуміла, що не хочу сидіти без діла, що хочу розвиватися і заробляти гроші. Тоді вирішила спробувати відкрити щось своє.

Про початок бізнесу і стартовий капітал. Ще до того, як займатися аніматорством самостійно, Ірина створила у соцмережах окрему групу, де пропонувала свої послуги. Звідси і надійшло перше замовлення.

– В липні почала розкручувати свою сторінку, а в серпні вже мала два замовлення. У вересні замовлень було вже 10, – розповідає Іра.
Дівчина згадує перше свято, яке вона провела, з усмішкою. Каже, зараз би такого не робила, проте рада, що є прогрес.
Згадує свій тодішній інвентар, м’яко кажучи, не найкращий. Та головне, що батьки дитини залишилися задоволеними, а "сарафанне радіо" допомогло отримати наступні замовлення.

Стартовий капітал на перші костюми та іграшки Ірина позичила у батька.

– Для мене тоді 500 гривень було дуже багато. Що могла, те й купила за ті гроші. Пізніше, аби бути більш незалежною, вирішила купити свої колонки та потрібну апаратуру. Знову ж таки, гроші дав тато. Не пам’ятаю точно, скільки я в нього взяла грошей загалом. Десь близько 20-30 тисяч гривень, – каже Іра.

Таку суму дівчина позичила у батька впродовж перших півроку "самостійного плавання". Проте всі гроші до копійки вона повернула.

– Я відразу домовилася з татом, що гроші він мені позичає. Не хотілося залежати від когось. Хотіла, аби це була тільки моя справа, тому все до копійки повернула. Цей період збігся із новорічними святами, коли у мене було багато замовлень. Із грошей, які я заробляла, нічого не витрачала. Все збирала на інвентар і для того, аби розрахуватися з усіма боргами.

Зараз у команді дівчини працює шестеро аніматорів. Кожен із них за годину своєї роботи заробляє в середньому 100 гривень.
– Я не хочу бути злим шефом, який використовує своїх людей, аби ті мені заробляли гроші. Намагаюся по совісті платити їм, іноді я навіть "у мінусі".

Проте за час своєї роботи у дівчини вже був негативний досвід співпраці.

– Моя найкраща подруга працювала зі мною, стежила за моїми кроками, бачила мої помилки і перемоги. І в один день каже мені,що йде відкривати свою студію роботи з дітьми. Я цей випадок згадую неохоче, проте я їй дуже вдячна. Були моменти, коли руки опускалися, і я думала, чи варто взагалі цим займатися. Тоді я згадувала її. Вона допомогла мені стати сильнішою і робити все ще краще.

Зароблені гроші дівчина постійно вкладає у розвиток "Мультика", тому навіть не знає, скільки заробляє.

– Траплялося, мала тільки тисячу гривень, а бувало, що у 5-10 разів більше. Дуже дорогі костюми. Тому мені було боляче, коли величезного ведмедика, за якого я заплатила 5 000 гривень, мені зіпсували. Ця робота потребує постійного капіталовкладення, проте я її люблю і вірю в її успіх.

Про плани. Хотілося б відкрити першу в Чернівцях дитячу студію. Щось на кшталт дитячих кімнат, проте тут із дітьми будуть гратися професійні аніматори. Розумію, що це буде не скоро, проте у планах такий стартап є.

Початківцям Ірина радить: розвивайте той бізнес, який можна "продати" в Інтернеті та займайтеся тільки тим, що вам подобається, а не тим, що приносить великі кошти іншим. Також дівчина радить не боятися конкурентів, а вчитися у них бути кращими.

Діана ВАТАМАН

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: diana_vataman
22-07-2017, 14:14
Коментарів 0 Переглядів 9 147

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.