Мандрівку стежками контрабандистів пропонують туристам на Буковині Зокрема, можна відвідати давні монастирі, палаци, церкви, дендропарки, поласують овечою бринзою місцевого виробництва.
"У неділю, 9 липня, ми організовуємо перший такий туристичний тур, який охопить Красноїльськ, Сторожинець, село Будинець, урочище Солонець та інші маловідомі місцини. Хочемо, аби чернівчани та буковинці знали історію свого краю, – розповів директор Чернівецького екскурсійного бюро Павло КОЛЯДИНСЬКИЙ. – Назвали новий маршрут "Стежками контрабандистів". Оскільки це прикордонна зона, то тут завжди було багато контрабандистів, які переправляли різний товар. Досі сюди майже ніхто не їздив із туристичною метою. Але тут є дуже багато цікавого та пізнавального. Зокрема у Красноїльську, де проживають здебільшого румуни, є давні церкви, монастир Івана Сучавського. У Сторожинці – костел Святої Анни, друга на Буковині за красою ратуша, палац барона Оренштайна, чудовий дендропарк. В урочищі Солонець є басейни з унікальною мінеральною водою "Нафтуся". А в Будинці випускають відому воду "Буковинську". Із собою потрібно обов’язково мати паспорт, оскільки подорож відбувається в прикордонній з Румунією зоні".
Найоригінальніша споруда – костел Сторожинець – друге за величиною місто Буковини. Розташований на лівому березі річки Серет, біля підніжжя Карпат.
Перша згадка про Сторожинець є в грамоті молдавського господаря Романа ІІ від 18 лютого 1448 року. Колишній власник містечка, поміщик Оренштайн, у 1912 році перетворив мішаний ліс навколо свого палацу на розкішний парк. Нині дендропарк – пам’ятка природи державного значення. У 1945-му на його базі відкрили лісовий коледж. У дендропарку знаходиться родинний палац Оренштайнів. На вежі помітна цифра 1912.
Сторожинецька ратуша була збудована у 1905 році. Вона є другою після Чернівецької за висотою та красою. Навколо ратуші – скупчення старих будиночків, що милують око своїми фасадами та оздобленням.
Найоригінальнішою спорудою міста є польський костел Святої Анни. Його високу готичну вежу з годинником видно з багатьох куточків Сторожинця. Неподалік костелу знаходиться православна Свято-Георгіївська церква. Спорудили її у 1829 році на кошти Катерини Гарсте. Храм і сьогодні вражає своєю величчю та монументальністю.
Зберігся 300-літній дубСело Буденець уперше згадується у молдавському літописі 1435 року. Перед в’їздом у лісі на пагорбі височіє костел-капличка Успіння Пресвятої Діви Марії. Побудували його у 1891 році для місцевих римо-католиків коштом Марії де Петріно. Пізніше споруда стала могильною капличкою родини Петріно. Після Другої світової костел було закрито, він поступово руйнувався. І лише в середині 1990-х років його повернули віруючим.
У центрі села привертає увагу чудовий палац кінця ХІХ століття. Він нагадує про колишню велич польських поміщиків – господарів Будинця. За переказами місцевих, палац побудував пан Мікулі, за якого вийшла заміж донька землевласника Волчинського. Його оточував великий дендропарк, від якого залишився лише невеличкий сквер із 300-літнім дубом. Палац Мікулі дійшов до наших часів майже в ідеальному стані та є одним із найоригінальніших пам’яток палацового мистецтва на Буковині. Нині тут розміщується школа з румунською мовою навчання.
Навпроти палацу на базі джерела мінеральної води "Буковинська-2" будується бювет та сучасний туркомплекс. Є тут і завод мінеральних вод.
У центрі села розташована ще одна пам’ятка архітектури – дерев’яна церква Святих архангелів Михаїла та Гавриїла. Вона була побудована протягом 1799-1803 років у типовому для Буковини "хатньому" стилі.
У Красноїльську туристи відвідають сучасну церкву Покрови, яка була освячена у 1991 році. Тут зберігається чудотворна ікона Божої Матері, яка сльозоточить. Маленький мурований храм Іоанна Предтечі збудований у 1792 році на кошти боярина Александру Ільшчі.
Хутір Слатина простягнувся на два кілометри уздовж потоку Солонець. Тут у 1995 року було закладено жіночий монастир. Спорудили чернечий корпус із домовим храмом, будують монастирську церкву.
На південній околиці Слатина знаходиться унікальна криниця. Її глибина – 12 метрів, а концентрація солі настільки велика, що у воді навіть не тоне куряче яйце. Колись за соляною водою приїжджали з усієї Буковини. Обмінювали її на гроші, шкіру, зерно, інші товари. Цікаво, що рівень води у криниці ніколи не знижувався. Нині вона знаходиться на території приватного володіння за огорожею.
До темиО 09.00 – виїзд із Центральної площі Чернівців до Красноїльська. Відвідини церкви Іоана Предтечі 1792 року, етнографічного музею, монастиря Івана Сучавського "Слатина".
Село Будинець, де є завод з випуску мінеральної води "Буковинська". Каплиця Діви Марії 1891 року, палац Мікулі кіця. ХІХ століття у псевдоготичному стилі. Парк, дерев’яна церква кінця ХVIII століття.
Урочище Солонець – басейни з унікальною мінеральною водою "Нафтуся". Дегустація овечої бринзи місцевого виробництва. Обід.
15.00 – огляд центру міста Сторожинець: костел Святої Анни, Свято-Георгіївська церква, синагога, ратуша, дендропарк, палац барона Оренштайна.
18.00 – приїзд у Чернівці.
Вартість туру – 175 гривень з особи. Сюди входить проїзд автобусом та екскурсійний супровід. Обід – за власний рахунок. Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-07-2017, 19:41
0
4 882