RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Туристам на Буковині пропонують мандрівку стежками контрабандистів

Туристам на Буковині пропонують мандрівку стежками контрабандистів

Мандрівку стежками контрабандистів пропонують туристам на Буковині Зокрема, можна відвідати давні монастирі, палаци, церкви, дендропарки, поласують овечою бринзою місцевого виробництва.

"У неділю, 9 липня, ми організовуємо перший такий туристичний тур, який охопить Красноїльськ, Сторожинець, село Будинець, урочище Солонець та інші маловідомі місцини. Хочемо, аби чернівчани та буковинці знали історію свого краю, – розповів директор Чернівецького екскурсійного бюро Павло КОЛЯДИНСЬКИЙ. – Назвали новий маршрут "Стежками контрабандистів". Оскільки це прикордонна зона, то тут завжди було багато контрабандистів, які переправляли різний товар. Досі сюди майже ніхто не їздив із туристичною метою. Але тут є дуже багато цікавого та пізнавального. Зокрема у Красноїльську, де проживають здебільшого румуни, є давні церкви, монастир Івана Сучавського. У Сторожинці – костел Святої Анни, друга на Буковині за красою ратуша, палац барона Оренштайна, чудовий дендропарк. В урочищі Солонець є басейни з унікальною мінеральною водою "Нафтуся". А в Будинці випускають відому воду "Буковинську". Із собою потрібно обов’язково мати паспорт, оскільки подорож відбувається в прикордонній з Румунією зоні".

Найоригінальніша споруда – костел

Сторожинець – друге за величиною місто Буковини. Розташований на лівому березі річки Серет, біля підніжжя Карпат.
Перша згадка про Сторожинець є в грамоті молдавського господаря Романа ІІ від 18 лютого 1448 року. Колишній власник містечка, поміщик Оренштайн, у 1912 році перетворив мішаний ліс навколо свого палацу на розкішний парк. Нині дендропарк – пам’ятка природи державного значення. У 1945-му на його базі відкрили лісовий коледж. У дендропарку знаходиться родинний палац Оренштайнів. На вежі помітна цифра 1912.

Сторожинецька ратуша була збудована у 1905 році. Вона є другою після Чернівецької за висотою та красою. Навколо ратуші – скупчення старих будиночків, що милують око своїми фасадами та оздобленням.

Найоригінальнішою спорудою міста є польський костел Святої Анни. Його високу готичну вежу з годинником видно з багатьох куточків Сторожинця. Неподалік костелу знаходиться православна Свято-Георгіївська церква. Спорудили її у 1829 році на кошти Катерини Гарсте. Храм і сьогодні вражає своєю величчю та монументальністю.

Зберігся 300-літній дуб

Село Буденець уперше згадується у молдавському літописі 1435 року. Перед в’їздом у лісі на пагорбі височіє костел-капличка Успіння Пресвятої Діви Марії. Побудували його у 1891 році для місцевих римо-католиків коштом Марії де Петріно. Пізніше споруда стала могильною капличкою родини Петріно. Після Другої світової костел було закрито, він поступово руйнувався. І лише в середині 1990-х років його повернули віруючим.

У центрі села привертає увагу чудовий палац кінця ХІХ століття. Він нагадує про колишню велич польських поміщиків – господарів Будинця. За переказами місцевих, палац побудував пан Мікулі, за якого вийшла заміж донька землевласника Волчинського. Його оточував великий дендропарк, від якого залишився лише невеличкий сквер із 300-літнім дубом. Палац Мікулі дійшов до наших часів майже в ідеальному стані та є одним із найоригінальніших пам’яток палацового мистецтва на Буковині. Нині тут розміщується школа з румунською мовою навчання.

Навпроти палацу на базі джерела мінеральної води "Буковинська-2" будується бювет та сучасний туркомплекс. Є тут і завод мінеральних вод.

У центрі села розташована ще одна пам’ятка архітектури – дерев’яна церква Святих архангелів Михаїла та Гавриїла. Вона була побудована протягом 1799-1803 років у типовому для Буковини "хатньому" стилі.

У Красноїльську туристи відвідають сучасну церкву Покрови, яка була освячена у 1991 році. Тут зберігається чудотворна ікона Божої Матері, яка сльозоточить. Маленький мурований храм Іоанна Предтечі збудований у 1792 році на кошти боярина Александру Ільшчі.

Хутір Слатина простягнувся на два кілометри уздовж потоку Солонець. Тут у 1995 року було закладено жіночий монастир. Спорудили чернечий корпус із домовим храмом, будують монастирську церкву.

На південній околиці Слатина знаходиться унікальна криниця. Її глибина – 12 метрів, а концентрація солі настільки велика, що у воді навіть не тоне куряче яйце. Колись за соляною водою приїжджали з усієї Буковини. Обмінювали її на гроші, шкіру, зерно, інші товари. Цікаво, що рівень води у криниці ніколи не знижувався. Нині вона знаходиться на території приватного володіння за огорожею.

До теми

О 09.00 – виїзд із Центральної площі Чернівців до Красноїльська. Відвідини церкви Іоана Предтечі 1792 року, етнографічного музею, монастиря Івана Сучавського "Слатина".
Село Будинець, де є завод з випуску мінеральної води "Буковинська". Каплиця Діви Марії 1891 року, палац Мікулі кіця. ХІХ століття у псевдоготичному стилі. Парк, дерев’яна церква кінця ХVIII століття.
Урочище Солонець – басейни з унікальною мінеральною водою "Нафтуся". Дегустація овечої бринзи місцевого виробництва. Обід.
15.00 – огляд центру міста Сторожинець: костел Святої Анни, Свято-Георгіївська церква, синагога, ратуша, дендропарк, палац барона Оренштайна.
18.00 – приїзд у Чернівці.
Вартість туру – 175 гривень з особи. Сюди входить проїзд автобусом та екскурсійний супровід. Обід – за власний рахунок.


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Надія Будна
7-07-2017, 19:41
Коментарів 0 Переглядів 4 831


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.