Туристам на Буковині пропонують мандрівку стежками контрабандистів

Новини Чернівців / Життя
4 894
0
Туристам на Буковині пропонують мандрівку стежками контрабандистів

Мандрівку стежками контрабандистів пропонують туристам на Буковині Зокрема, можна відвідати давні монастирі, палаци, церкви, дендропарки, поласують овечою бринзою місцевого виробництва.

"У неділю, 9 липня, ми організовуємо перший такий туристичний тур, який охопить Красноїльськ, Сторожинець, село Будинець, урочище Солонець та інші маловідомі місцини. Хочемо, аби чернівчани та буковинці знали історію свого краю, – розповів директор Чернівецького екскурсійного бюро Павло КОЛЯДИНСЬКИЙ. – Назвали новий маршрут "Стежками контрабандистів". Оскільки це прикордонна зона, то тут завжди було багато контрабандистів, які переправляли різний товар. Досі сюди майже ніхто не їздив із туристичною метою. Але тут є дуже багато цікавого та пізнавального. Зокрема у Красноїльську, де проживають здебільшого румуни, є давні церкви, монастир Івана Сучавського. У Сторожинці – костел Святої Анни, друга на Буковині за красою ратуша, палац барона Оренштайна, чудовий дендропарк. В урочищі Солонець є басейни з унікальною мінеральною водою "Нафтуся". А в Будинці випускають відому воду "Буковинську". Із собою потрібно обов’язково мати паспорт, оскільки подорож відбувається в прикордонній з Румунією зоні".

Найоригінальніша споруда – костел

Сторожинець – друге за величиною місто Буковини. Розташований на лівому березі річки Серет, біля підніжжя Карпат.
Перша згадка про Сторожинець є в грамоті молдавського господаря Романа ІІ від 18 лютого 1448 року. Колишній власник містечка, поміщик Оренштайн, у 1912 році перетворив мішаний ліс навколо свого палацу на розкішний парк. Нині дендропарк – пам’ятка природи державного значення. У 1945-му на його базі відкрили лісовий коледж. У дендропарку знаходиться родинний палац Оренштайнів. На вежі помітна цифра 1912.

Сторожинецька ратуша була збудована у 1905 році. Вона є другою після Чернівецької за висотою та красою. Навколо ратуші – скупчення старих будиночків, що милують око своїми фасадами та оздобленням.

Найоригінальнішою спорудою міста є польський костел Святої Анни. Його високу готичну вежу з годинником видно з багатьох куточків Сторожинця. Неподалік костелу знаходиться православна Свято-Георгіївська церква. Спорудили її у 1829 році на кошти Катерини Гарсте. Храм і сьогодні вражає своєю величчю та монументальністю.

Зберігся 300-літній дуб

Село Буденець уперше згадується у молдавському літописі 1435 року. Перед в’їздом у лісі на пагорбі височіє костел-капличка Успіння Пресвятої Діви Марії. Побудували його у 1891 році для місцевих римо-католиків коштом Марії де Петріно. Пізніше споруда стала могильною капличкою родини Петріно. Після Другої світової костел було закрито, він поступово руйнувався. І лише в середині 1990-х років його повернули віруючим.

У центрі села привертає увагу чудовий палац кінця ХІХ століття. Він нагадує про колишню велич польських поміщиків – господарів Будинця. За переказами місцевих, палац побудував пан Мікулі, за якого вийшла заміж донька землевласника Волчинського. Його оточував великий дендропарк, від якого залишився лише невеличкий сквер із 300-літнім дубом. Палац Мікулі дійшов до наших часів майже в ідеальному стані та є одним із найоригінальніших пам’яток палацового мистецтва на Буковині. Нині тут розміщується школа з румунською мовою навчання.

Навпроти палацу на базі джерела мінеральної води "Буковинська-2" будується бювет та сучасний туркомплекс. Є тут і завод мінеральних вод.

У центрі села розташована ще одна пам’ятка архітектури – дерев’яна церква Святих архангелів Михаїла та Гавриїла. Вона була побудована протягом 1799-1803 років у типовому для Буковини "хатньому" стилі.

У Красноїльську туристи відвідають сучасну церкву Покрови, яка була освячена у 1991 році. Тут зберігається чудотворна ікона Божої Матері, яка сльозоточить. Маленький мурований храм Іоанна Предтечі збудований у 1792 році на кошти боярина Александру Ільшчі.

Хутір Слатина простягнувся на два кілометри уздовж потоку Солонець. Тут у 1995 року було закладено жіночий монастир. Спорудили чернечий корпус із домовим храмом, будують монастирську церкву.

На південній околиці Слатина знаходиться унікальна криниця. Її глибина – 12 метрів, а концентрація солі настільки велика, що у воді навіть не тоне куряче яйце. Колись за соляною водою приїжджали з усієї Буковини. Обмінювали її на гроші, шкіру, зерно, інші товари. Цікаво, що рівень води у криниці ніколи не знижувався. Нині вона знаходиться на території приватного володіння за огорожею.

До теми

О 09.00 – виїзд із Центральної площі Чернівців до Красноїльська. Відвідини церкви Іоана Предтечі 1792 року, етнографічного музею, монастиря Івана Сучавського "Слатина".
Село Будинець, де є завод з випуску мінеральної води "Буковинська". Каплиця Діви Марії 1891 року, палац Мікулі кіця. ХІХ століття у псевдоготичному стилі. Парк, дерев’яна церква кінця ХVIII століття.
Урочище Солонець – басейни з унікальною мінеральною водою "Нафтуся". Дегустація овечої бринзи місцевого виробництва. Обід.
15.00 – огляд центру міста Сторожинець: костел Святої Анни, Свято-Георгіївська церква, синагога, ратуша, дендропарк, палац барона Оренштайна.
18.00 – приїзд у Чернівці.
Вартість туру – 175 гривень з особи. Сюди входить проїзд автобусом та екскурсійний супровід. Обід – за власний рахунок.


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм