Воду із Сокирянського водогону на Буковині визнали непридатною для пиття. Про це повідомляє "Північно-бесарабський інформаційний портал".
У Сокирянах 6 липня відбулось екстрене засідання районної комісії ТЕБ та НС за участю начальника відділу санітарно-епідеміологічного нагляду, організації розслідувань спалахів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області В’ячеслава Чернявського та заступника директора державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України" Ірини Ковалевської.
Головний лікар Сокирянської ЦРЛ Олена Мельничук, звітуючи перед членами комісії зазначила, що пройшли стаціонарне лікування з гострими кишковими захворюваннями 57 хворих, 34 отримали медичну допомогу амбулаторно. З усіх хворих, які звертались з даним діагнозом, майже 90% жителі міста Сокиряни.
Читайте: На Сокирянщині зафіксували масовий спалах інфекції: 200 людей звернулося до лікарніПро невтішні результати досліджень проб води з Сокирянського водогону повідомила в.о. завідуючої Сокирянського районного відділу лабораторних досліджень Марина Колчева, адже за результатами лабораторних досліджень проб води, відібраних 4 липня з різних місць Сокирянського міського водогону, відхилення від "Гігієнічних вимог для питної води, призначеної для споживання людиною" за мікробіологічними показниками, виявлені у 4-х пробах ( на контрольних точках "Шипіт", ДНЗ "Барвінок", Гімназія та ресторан). Більше того, як зазначила пані Колчева, про негативну якість питної води неодноразово до цього повідомлялась міська рада, і їм було запропоновано замінити засоби знезаражування води та встановити автоматичну систему хлорування, однак всі вказівки були проігноровані владою Сокирянської ОТГ.
Підтвердив слова колег начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідувань спалахів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області В’ячеслав Чернявський. Він також повідомив, що впродовж двох днів на території Сокирянського району комплексно перевірятимуть усі можливі джерела захворювань спеціалісти Держпродспоживслужби, які за результатами роботи представлять свої висновки. Однак вже сьогодні впевнено можна сказати, зазначив пан Чернявський, що в Сокирянах фактично знезараження води не проводиться.
Сокирянський міський голова Василь Равлик проінформував присутніх, що комунальним підприємством "Сокиряни – благоустрій" виконано всі приписані заходи – покошено траву, відремонтовано огорожу та замінено замки, однак чи вплинуло це на якість води відповіти він не зміг.
Голова Сокирянськох районної державної адміністрації Петро Бескупський ознайомив членів комісії ТЕБ та НС з пропозиціями державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України", відповідно яких було прийнято рішення рекомендувати Сокирянській міській раді призупинити централізовану подачу води в місто Сокиряни з 7 липня 2017 року до стабілізації епідеміологічної ситуації, а також організувати в період відсутності централізованого водопостачання безперебійне забезпечення жителів міста Сокиряни привозною водою гарантованої якості.
Відтак, як діятиме в подальшому Сокирянська міська рада, достеменно невідомо. Ніяких листів до цього часу на адресу районної комісії не надходило, централізоване водопостачання фактично непридатної для вживання води продовжується.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-07-2017, 10:11
0
4 119