Студенти у Чернівцях вихованіші, проте не люблять робити зайвого.
Таке враження про чернівецьку молодь склалося у
викладача театрального мистецтва Чернівецького обласного училища мистецтв імені Сидора Воробкевича Ганни ШЕВЧЕНКО, яка переїхала на Буковину з Луганська, пише molbuk.ua
Жінка народилася і виросла у Луганську. Десять років викладала режисуру у Луганській державній академії культури і мистецтв. Та з початком війни на Сході у 2014 році переїхала до Чернівців. Відтоді вже три роки працює тут. Вона закохалася у красу міста, а чернівецьких студентів уже називає своїми. Хоча зізнається – якщо порівнювати буковинську та луганську молодь, є різниця.
"Тут навіть дихається легше"– Я випустила три групи студентів, зараз у мене четверта. Три групи – це десять років життя викладача, – каже Ганна Олександрівна. – У 2014 році мені довелося залишити Луганськ. Виїхали звідти практично і всі мої колишні студенти. Зараз вони працюють на благо країни, мають із цього не лише моральне, а й матеріальне задоволення. Я сміливо можу ними похвалитися. Серед них є переможці всеукраїнських та міжнародних конкурсів. У декого вже є свій театр у Києві, вони навіть приїжджали до Чернівців зі своєю виставою.
– Уже три роки я працюю тут, і у мене є змога порівняти наших і ваших студентів, – провадить викладач і додає. – Точніше тепер уже й моїх. І це цікаво, бо все життя говорили, що менталітет жителів східної та західної частин України дуже відрізняється. Та, знаєте, і там, і там люди. Хоча певна різниця є. Ваші студенти чемніші, дуже виховані у навчанні. Дівчата гарні, хлопці талановиті. Проте тут не люблять робити зайвого. Мовляв, якщо гарно, то нащо робити краще? І так добре. У Луганську конкуренція більша, тому й перфекціоністів серед тамтешніх студентів більше. Можливо, причина в тому, що ваше місто дуже гарне. Справді, мені тут навіть дихається легше. Мені Чернівці дуже подобаються. Досі ходжу і не можу повірити, що живу в такому красивому місті. Може, коли ти народжуєшся в такій красі, немає мотивації робити щось краще. Тутешню молодь треба трішки стимулювати до роботи. Через це своїм теперішнім студентам я здаюся дещо дивною. Бо постійно їх підштовхую до вдосконалення. До прикладу, цього року ми виїхали зі студентами до Дніпровського училища культури і там показували свої роботи. Це стимулювало їх старанніше працювати.
"Вчитель має адаптувати учня до світу"22 червня Ганну Шевченко за успішну роботу з молоддю нагородили у міськраді. Вручили книгу про Анатолія Добрянського та грамоту.
– Основне завдання викладача – адаптувати людину соціально та морально до навколишнього світу. Щоби вона не здавалася за найменших труднощів, а йшла далі і робила краще, – вважає Ганна Шевченко.
Загалом
до Дня молоді нагородили десятьох чернівчан. Серед нагороджених – молоді бізнесмени, студенти, працівники патрульної поліції, громадські діячі.
24-06-2017, 16:04
0
7 227