Кореспондент molbuk.ua відвідав полігон тердих побутових відходів, що у Чорнівці, щоби побачити, як воно зараз функціонує.
При в’їзді на сміттєзвалище працюватиме дезінфікатор. Усім машинам після відвідування полігону мають мити колеса. Дезінфікатор поки що не працює, але його вже облаштували.
Одне з важливих нововведень - радіологічний контроль сміттєвих машин. Їх перевірятимуть при в’їзді на полігон.
- Маємо закупити спеціальний прилад за 90 тисяч гривень, яким будуть обстежувати сміттєві машини на наявність радіологічного сміття, - розповідає майстер полігону твердих побутових відходів Дмитро Гуменюк про те, як по-новому має працювати сміттєзвалище. - Тобто не дозволено буде завозити на полігон батарейки, ртутні лампи. Таке сміття не прийматимуть. Тому чернівчани повинні навчитися батарейки, лампи здавати.
Дмитро Всильович зізнається, що найбільше переймаються за радіологічний контроль.
- Сміття у місті прибирають зазвичай вночі, вантажники не бачать, що потрапляє у смітник. Хтось викинув батарейку, прилад це визначить і сміттєву машину на полігон вже не пустять. Що тоді робити з цим сміттям? Тут лише доведеться покладатися на сумління мешканців, які повинні розуміти цю проблему.
Кожна машина на полігон буде заїжджати через вагу. Її вже встановили на полігоні. З нового року облік завезеного сміття буде розраховуватися у кілограмах, а не у кубах, як зараз.
Сміття на полігоні засипають у другий котлован. Він почав діяти чотири роки тому. Але вже переповнений. Цього року планують наростити дамбу навколо нього, що дозволить використовувати котлован ще два-три роки.
- Смітник може загорітися будь-де. Якщо смітник загорається, то погасити його практично неможливо, бо виділяється газ, який лише сприяє загоранню, - пояснює Дмитро Васильович і розповідає, що незначна пожежа була і на чернівецькому полігоні кілька років тому.
- Загорання було незначне і лише почав діяти другий котлован, тому не було виділення газу. Пожежу погасили. Після цього таких випадків не було, - продовжує Дмитро Васильович. - Для безпеки будемо робити обгородження, щоби сторонні люди на полігон не потрапляли. На смітнику можливе і самозагорання. Тому у ліцензійних умовах є норма - наявність на полігоні поливальної машини. Якщо температура повітря вище 20 градусів, обов’язково потрібно поливати полігон. Ми цього не робимо, бо грошей немає, щоби замовляти поливальну машину, свою ще не придбали.
Працівники спецкомунтрансу розповідають, що за облаштування сміттєзвалища взялися серйозно. І на це вже виділили кошти. Але щоби ситуація не погіршувалася, Чернівцям, як і більшості українських міст, потрібен сміттєпереробний завод.
23-06-2017, 20:35
0
3 502