За 5 місяців 2017 року ПАТ "Чернівцігаз" повірило майже 12 тисяч лічильників газу, повідомляє прес-служба підприємства.
Від початку року ПАТ "Чернівцігаз" спільно з ДП "Буковинастандартметрологія" безкоштовно повірили 11 915 побутових лічильника газу. За результатами експертизи 3 266 приладів обліку не пройшли повірку через зношеність лічильного механізму або наявність недопустимої похибки вимірювання.
Ще в 267 випадках фахівці лабораторії виявили факти втручання споживачів в роботу лічильників.
Всі лічильники, що перебувають в експлуатації у споживачів, незалежно від форм власності та виду діяльності, підлягають повірці. Повірка лічильників здійснюється державними повірниками – представниками ДП "Буковинастандартметрологія". Натомість демонтаж та монтаж лічильника проводиться винятково працівниками газорозподільної компанії. Відповідна процедура. Передбачена Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та спрямована на забезпечення достовірного обліку газу та здійснення коректних нарахувань за його використання. Згідно закону справність приладів обліку необхідно перевіряти кожні п'ять або вісім років.
"Для споживача періодична повірка проводиться безкоштовно, незалежно від форми власності приладу. Під час перевірки приладу нарахування за спожитий газ здійснюється за середніми показниками обсягів споживання, відповідно до показників аналогічного періоду минулого року. Пройшовши процедуру повірки, споживачі можуть бути впевнені, що оплачують саме той обсяг газу, який вони реально спожили",– зазначає головний метролог ПАТ "Чернівцігаз" Володимир Аронець.
За перші 5 місяців 2017 року ПАТ "Чернівцігаз" спільно з ДП "Буковинастандартметрологія" повірили 11 915 побутових лічильника газу. За результатами експертизи 3 266 приладів обліку не пройшли повірку через зношеність (зупинку) лічильного механізму або наявність недопустимої похибки вимірювання. Ще в 267 випадках фахівці лабораторії виявили факти втручання споживачів в роботу лічильників.
Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу. У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника, споживач змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу та відшкодувати завдані збитки. Розрахунок суми збитків здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних мереж.
Щодня працівники ПАТ "Чернівцігаз" демонтують та відправляють на повірку від 100 до 150 лічильників газу. Загалом в процедурі повірки задіяні 8 працівників лабораторії та біля 50 технічних працівників ПАТ "Чернівцігаз".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-06-2017, 20:06
0
1 734