У Чернівцях відбулась зустріч із засновником книжкової серії «Бібліотека Галицька»

Новини Чернівців / новини
948
0
У Чернівцях відбулась зустріч із засновником книжкової серії «Бібліотека Галицька»

У Чернівцях у Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського відбулась творча зустріч з літературознавцем, письменником-есеїстом з Франківщини Євгеном Бараном, який презентував чернівецькій публіці свої творчі доробки за кілька останніх років.

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької міськради.

Зокрема, це книги започаткованої ним в 2011 році серії "Бібліотека Галицька". Євген Баран розпочав роботу над серією з видання вибраних творів Антіна Могильницького, священника і письменника наближеного до галицького літературного товариства "Руська трійця". У 2013 році вийшла в серії "Бібліотека Галицька" антологія українського прозаїка, поета і байкаря, уродженця Калуша Михайла Козоріса розстріляного в 1937 році. Тоді ж побачила світ і книга присвячена "паломниці совітської доби" Ользі Дучимінській. У цю книгу увійшли художні твори письменниці, а також літературно- критичний нарис про Наталю Кобринську, фотоархіви та епістолярна спадщина.

Чергова книга із серії "Бібліотека Галицька” представлена уродженцем Коломийщини, письменником із діаспори Ростиславом Ендриком (1906 -1974) та його гуцульською фольклорно-міфологічною прозою.

У Чернівцях відбулась зустріч із засновником книжкової серії «Бібліотека Галицька»


Та найбільш вагомою своєю роботою Євген Баран вважає двотомник "Тарас Франко. Вибране", присвячений сину Івана Франка, який з 1939 по 1949 роки жив у Івано-Франківську. Упорядники Наталія Тихолоз та Євген Баран, в антологію з двіох книг включили велику художню, наукову, мемуарну та епістолярну спадщину українського письменника і науковця. Це перше найповніше видання творів Тараса Франка, приурочене 125 роковинам від дня народження письменника.

Дослідженя життєдіяльності Івана Франка та творчі інтерпретації Євгена Барана лягли в основу ще однієї книги – "Франкіяна Прикарпаття". Цей альманах являє собою поетичну, прозову та есеїстичну франкіану. Видання цікаве тим, що до роботи над ним було задіяно Оксану Франко, а також в книзі розміщено роботи франківських художників і скульпторів.

Завдяки любові до знакових літературних постатей минулого та досліджень Євген Баран не покидає писати есеї і продовж багатьох років дотримується жанру літературно-критичної есеїстки. Каже, що це жанр, який дозволяє йому бути почутим. Яскравим прикладом цього є збірник есеїв "Шоколадна Україна", що вміщує блок соціальної та літературної есеїстики письменника. На сторінках збірника розкривається авторське мислення, яке пройшовши через призму віків занурюється у світ сучасний – світ літератури, історії, політики. Героями його есеів є Шевченко і Андрухович, Євдокія Юрчак і Квітка Цісак, Марко Черемшина і "Неакадемічний Стефаник", Степан Пушик і Іван Франко.

З 2013 року Євген Баран вів своєрідний фейсбушний щоденник, куди продовж кількох років записував літературно настроєві моменти, які нерідко носили форму афоризмів. Нині вони лягли в основу двох невеличких книг "Недописана книга" та "Недописана книга… частина инча"

Сьогодні літературознавець займається упорядкуванням епістолярної спадщини синів майстра психологічної новели Василя Стефаника, які передала Мотрина Стефаник, а також вивченням видань і рукописів українського письменника та культурно-освітнього діяча, батька Ірини Вільде Дмитра Макогона, які знайшлись в Коломиї у викинутих архівах колекціонера зі Снятинщини Івана Костащука.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
«Дуся – старожилка, але найактивніша»: чернівчанка створила прихисток для котів
9 785
У Чернівцях відкрили оновлену після капремонту гімназію, якій понад сто років
5 218
Пішла з життя філологиня, дослідниця творчості Гоголя, викладачка ЧНУ Людмила Волкова
5 052
Як нардепи з Буковини голосували за законопроєкт, який фактично ліквідує незалежність НАБУ та САП
4 359
На Буковині рятувальники визволили жінку з зачиненої квартири
3 349
У громаді на Буковині працює безкоштовне "соціальне" таксі
2 880
Дев’ять днів з відірваною рукою в оточенні ворога: історія військового з Буковини
2 844
Це крок назад у євроінтеграції: у Чернівцях сотні людей вийшли на мирну акцію протесту
2 699
Ексголова облради та митники: які гучні справи НАБУ та САП розслідували на Буковині
2 687
У Чернівцях провели унікальну операцію, що врятувало життя дитині
2 477


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.