У 2016 році на виробництві у Чернівецькій області сталося 35 нещасних випадків, у тому числі сім – зі смертельними наслідками. При цьому найчастіше травмуються досвідчені працівники, розповів на прес-конференції начальник управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.
- Сім смертей – це надзвичайно багато, - сказав І.Луцак. – Навіть одна смерть є неприпустимою. Тому треба зробити все, щоб мінімізувати нещасті випадки
За його словами, 70% нещасних випадків стається через нехтування правилами безпеки. Найчастіше травмуються не молоді працівники, які лише нещодавно приступили до роботи, а досвідчені зі стажем 5 і більше років. Мабуть, їм здається, що вони вже все знають і втрачають обачність.
- Насамперед відповідальність за створення безпечних умов праці несе роботодавець, - наголосив керівник управління. – Але і працівник теж відповідає за свою безпеку, зобов’язаний стежити за дотриманням правил.
І.Луцак розповів, що на підприємствах малого бізнесу питання охорони праці часто не на належному рівні, керівники не вважають це серед своїх пріоритетів. Іншою проблемою є приховування травматизму – керівництво домовляється з працівником і той може сказати, що травму отримав не на виробництві.
Керівник управління Держпраці закликав буковинців не замовчувати проблеми травматизму та повідомляти про такі факти. При цьому управління Держпраці розглядає всі звернення про факти травматизму, навіть якщо вони сталися не один рік тому.
Найрезонансніший трагічний випадок торік стався у травні на цегельному заводі в Чернівцях, коли
загинули у цеху двоє працівників.
- Наше управління провело розслідування обставин цієї трагедії та встановили відповідальних осіб, - сказав І.Луцак. – Всі матеріали передано в прокуратуру, яка й має визначити всі обставини.
Щороку в Україні щонайменше 400 осіб гине на виробництві, 5 тисяч травмуються, понад півтисячі залишаються інвалідами на все життя.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
19-04-2017, 17:01
0
1 649