RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Сьогодні у Чернівцях презентують книжку про старіння

Сьогодні у Чернівцях презентують книжку про старіння


19 квітня у Літературному Целанівському Центрі (вул. О. Кобилянської, 53) відбудеться презентація книги німецького автора Вільгельма Шміда "Душевний спокій. Чого ми набуваємо, коли старіємо", яка нещодавно вийшла у "Видавництві 21". Про книгу та пов’язані з нею питання спілкуватимуться перекладачка Олександра Мельник-Подолян та модераторка Інґа Кейван. Початок о 18:30.

Презентація книги Вільгельма Шміда – один із трьох заходів, присвячених проблемі старіння, які ініціював Центр Gedankendach за підтримки Goethe-Institut і в яких бере участь "Видавництво 21".

Книга "Душевний спокій. Чого ми набуваємо, коли старіємо" представляє один із напрямків мотиваційної літератури. І хоч цей сегмент досить популярний і добре представлений на українському книжковому ринку, має велику читацьку аудиторію, саме тема старіння і дотичні до неї – ще майже не заповнена ніша. Але те, що такі книги все ж з’являються, і вони затребувані, свідчить, що наше суспільство готове рухатися у напрямку позитивних соціально-культурних змін – хай поки мікроскопічними кроками, але воно починає перезавантажувати своє ставлення до проблеми старіння.

Вільгельм Шмід про досить непрості речі, явища, процеси говорить просто і зрозуміло, завжди тримаючи у полі зору співрозмовника. І книга ця справді варта уваги. Адже тема старіння не так часто обговорюється; більше того, у нашому суспільстві вона часто (чи навіть звично) обминається. Психологічно це зрозуміло: людина не воліє замислюватися над тим, що колись усе може змінитися, що її мотиваційно-вчинкові площини наповняться новими смислами. Але відштовхуючи ці думки щодо себе, людина не замислюється й над тими, для кого цей період життя вже актуальний, не помічає їх або дратується, не зважає на них. А таке ставлення лише ускладнює життя літнім людям. Намагаючись збагнути проблему старіння у зв’язку з собою, людина вчиться жити з цим процесом осмислено і зі смислом. Намагаючись збагнути проблему старіння у зв'язку поки що з кимось іншим, людина вчиться бути гуманнішою, чутливішою і співчутливішою, а також оберігає себе від травматичноо сприйняття себе у майбутньому, у новій якості.

До розмови на тему старіння, про те, які кроки пропонує здійснити Вільгельм Шмід, аби старіння можна було назвати гідним або вдалим, про те, як працювалося з цією книгою перекладачці, та на інші теми запрошують "Видавництво 21", Літературний Целанівський Центр, учасники презентації.


Довідка:
Вільгельм Шмід (Wilhelm Schmid, 26 квітня 1953 року, Біленгаузен, Баварія) – німецький філософ, який працює у напрямку філософії життя.

1980 розпочав вивчати філософію та історію при Вільному університеті Берліна, продовжив навчання у Паризькій Сорбонні та університеті м. Тюбінгена. У 1991 здобув науковий ступінь доктора філософії, захистивши своє ґрунтовне дослідження про Мішеля Фуко.

1997 року Шмід захистив дисертацію на здобуття ступеня доктора габілітованого в Ерфуртському університеті про "основи філософії життя".

2004 року отримав звання позаштатного професора Ерфуртського університету.

Викладав при Лейпцизькому університеті, Берлінському технічному університеті, Єнському університеті, Педагогічному університеті Ерфурта та ін.

З 1998 по 2007 рр. безперервно працював при лікарні Аффольтерн на Альбісі поблизу Цюріха як духівник з філософським нахилом.

2012 р. – отримав філософську премію Мекатцера за особливі досягнення у сприянні розвитку філософії.

2013 р. – був нагороджений премією фонду Маргріт Егнер за свою працю про філософію життя.

З 1980 року живе та працює в Берліні.


Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: diana_vataman
19-04-2017, 11:17
Коментарів 0 Переглядів 1 692


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.