RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Дякуємо Богу за чудових дітей»: чернівецька сім`я, у якої 14 дітей, всиновила ще двох хлопців з інвалідністю (ФОТО)


У Світлани та Віктора Морару власних шестеро діток: донечка та 5 синів. Та зараз у них 16 дітей, 10 вони забрали із притулку. Останні два хлопчики, яких родина взяла під опіку, – особливі.

"Донечка завжди просила у нас сестричку, але Бог дарував нам хлопців. Потім вона сильно захворіла і ми вирішили удочерити двох сестричок. Це було у 2010 році, – розповідає Світлана.

– Чоловік не зразу погодився, а потім і сам "прикипів" до них. Через три роки ми взяли до себе ще трьох дітей. Тоді нам запропонували переїхати у більший будинок, який німці збудували спеціально для таких сімей, як ми. Умова була одна – ми мали далі допомагати знедоленим дітям і дарувати їм сім’ю. Коли ми побачили запропонований будинок зрозуміли, що Бог відкриває для нас нові можливості, і дуже цьому зраділи. Зразу ж подали заяву, що хочемо взяти до себе малечу. Прийняли ще трьох діток.

"Ми народили їх у серці"
Перед тим, як взяти під опіку нову дитину, сім’я радилася із кожним.
– Кожен із дітей знайомиться, ми питаємо, чи не проти. І жодного разу ще не було проблем. Дітки дуже легко входили у нашу сім’ю.
Нові члени родини – Вадим та Микола – не рідні брати, та були знайомі й до того, як потрапили в одну сім`ю.
– Одна волонтерка зателефонувала і повідомила, що в Ніжині в інтернаті (Чернігівщина, –авт) є два чудових хлопчики, які потребують родини. Натякнула, що вони особливі. Я зрозуміла, що вони із вадами здоров’я. У нас самих народився такий син, тому ми не злякалися, – каже Світлана.
Як тільки Світлана з чоловіком побачили їхнє фото, зрозуміли, що це їх діти.

– Це вже дорослі люди, 15 і 23 роки, та це нас не відштовхнуло. У них однаково світилися очі. Вадим та Микола були чи не найкращими друзями. У пансіонаті вони постійно ходили разом. Ми навідали їх, і за день вирішили, що забираємо до себе. У нас нема такого, що це "рідна" дитина, а це – чужа. Ми всіх їх народили у своєму серці, – каже Віктор.

15-річного Вадима сім’я взяла під опіку перед Новим роком. А ось його друга, 23-річного Миколу, не вийшло.
– Було чотири судових засідання. Його не хотіли відпускати. Опікун була ображена на нього через те, що він утік з інтернату в пансіонат. Також ускладнювало ситуацію те, що хлопцю поставили неправильний діагноз. У 2012 році його визнали частково дієздатним, та він про це дізнався тільки зараз. Ще три місяці він був там, а ми вдома, чекали на нього, – каже Світлана.

«Дякуємо Богу за чудових дітей»: чернівецька сім`я, у якої 14 дітей, всиновила ще двох хлопців з інвалідністю (ФОТО)
«Дякуємо Богу за чудових дітей»: чернівецька сім`я, у якої 14 дітей, всиновила ще двох хлопців з інвалідністю (ФОТО)


Зустріли Новий рік по скайпу
Позитивного рішення суду чекав і сам Микола, який дуже мріяв про сім’ю.
Тиждень тому Микола приїхав додому. Тепер він із Вадимом не просто друзі, а брати.

– Ми часто спілкувалися, і хоч я їх не бачив вживу, я вже полюбив усіх. Новий рік ми зустріли разом, щоправда, по скайпу, – розповідає Микола. –Нарешті в мене є сім’я. У пансіонаті життя складне. Я дев’ять років не виходив на двір через те, що я у візку, а пандуса там немає, – каже Микола.
Він любить займатися творчістю, а Вадим – працювати за комп’ютером.

– Миколу навчила трохи читати няня. Зараз із ними вчителі займаються індивідуально. Швидко вчаться. Там багато таких дітей, у яких зламане тіло, та вони розумні, просто ніхто ними не займався. У Ніжині один хлопчик просив нас: "Знайдіть мені таку сім’ю, як ваша". Він чудово розбирається у комп’ютерах. Всі вони особливі і хочуть уваги. Особливо сильно хлопці хочуть мати тата. У Вадима і Миколки питають зараз "А розкажи нам, який він, твій тато?". У них одна мрія – сім’я, – розповідає Світлана.

Старша донька та старший син Світлани та Віктора мають свої родини, і вже не живуть із батьками. Скоро одружиться ще один син.
– Вони нещодавно сказали нам, що пишаються тим, що їхні батьки втілюють у життя чиюсь мрію. Це так мотивує, – каже подружжя.
– Я ніколи не бував на весіллі. Це буде перше, але не останнє. Нас так багато. Хочу бачити, як у всіх моїх братів та сестричок складається щасливе майбутнє. І мрію, що у мене буде ще одна сім’я, – розповів 23-річний Микола.

Світлана та Віктор кажуть, що Вадима та Миколу скоро покажуть хорошим закордонним фахівцям. Мають надію, що синів вилікують.
– Ми зробимо для них все. Сильно їх любимо. Бог дає нам сили піднімати їх, а діти дають нам сенс життя. Думаю, ми не будемо на цьому зупинятися. Ми молоді, доки в нас є маленькі діти, – жартує Світлана.

«Дякуємо Богу за чудових дітей»: чернівецька сім`я, у якої 14 дітей, всиновила ще двох хлопців з інвалідністю (ФОТО)
«Дякуємо Богу за чудових дітей»: чернівецька сім`я, у якої 14 дітей, всиновила ще двох хлопців з інвалідністю (ФОТО)
«Дякуємо Богу за чудових дітей»: чернівецька сім`я, у якої 14 дітей, всиновила ще двох хлопців з інвалідністю (ФОТО)


Діана ВАТАМАН
Редактор: diana_vataman
25-03-2017, 18:37
Коментарів 0 Переглядів 9 876

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.