У Чернівцях біля закладів громадського їхарчування
почали встановлювати літні майданчики. У деяких місцях заклади лише винесуть столики зі стільцями, але у багатьох – насамперед на вулиці Кобилянської, будуть минулорічні масивні конструкції.
"Сезон літніх майданчиків триває з першого березня до першого листопада, – розповіла "МБ" головний архітектор міста Наталія ХІЛЬКО. – Свого часу було розроблено концепцію літніх майданчиків, яка пройшла погодження. Ця концепція не змінювалася. Тож власники закладів погодили їхній вигляд і цього року можуть встановити ті ж самі.
Головний архітектор нагадала, що такі масивні майданчики-подіуми просувала влада.
– Тепер ми вже не можемо впливати на підприємців, які мають затверджені документи на майданчики, тільки можемо рекомендувати їм внести певні зміни, – каже Н. Хілько. – Наприклад, рекомендуємо майданчики облаштовувати пандусами для покращення доступності. До того ж, треба мати повагу до людей, які вклали гроші у ці майданчики.
Що стосується вигляду та розміщення майданчиків, то Н.Хілько вважає, що приклад Європи нам не підходить.
– Часто у приклад наводять Європу, де столики просто виносять на вулицю, не будуючи важких конструкцій, – говорить архітектор. – Але у нас умови інші. Наприклад, на вулиці Кобилянської дуже погана плитка на тротуарах і сидіти у таких умовах буде некомфортно. Розмістити майданчики посередині вулиці теж буде складно – там похила бруківка і непросто буде розділити простір між різними закладами.
Отож у 2017 році і місті літні майданчики будуть такими ж, як раніше.
"Халабудами" назвав ці конструкції начальник інспекції з благоустрою Сергій ОБШАНСЬКИЙ: "Я є прихильником того, щоб майданчики були відкритого типу, без "халабуд". Нинішні конструкції є дуже громіздкими, вони займають багато місця, перегороджують тротуари. Наприклад, плитку на вулиці Кобилянської неможливо відремонтувати, бо весь теплий сезон тротуари заставлені цими конструкціями".
С. Обшанський вважає, що варто було б взагалі на один рік запровадити мораторій на майданчики на Кобилянської, а за той час впорядкувати тротуари та фасади, де потрібно.
– Але змінити щось буде дуже складно, – каже начальник інспекції. – Як тільки починаємо – одразу здіймається крик, що бізнесу заважають працювати і частина депутатів міськради все блокує. А змінювати ситуацію треба, зокрема для захисту інтересів маломобільного населення. У нас переважна більшість закладів і установ практично недоступні для таких людей – різні сходи і подіуми часто навіть для здорових є непосильними.
Також С.Обшанський зазначив, що якісь зміни можливі у наступному році, але для цього обговорення слід розпочати заздалегідь - не пізніше нинішнього літа.
Думка"Вулиця Кобилянської має бути для всіх"Любов СВІРІДЕНКО. голова Чернівецького товариства інвалідів "Мрія":– Тротуари мають бути вільними для проходу та проїзду візочків. На вулиці Кобилянської бруківка, на якій дуже трясе і для візочників це загрожує травмами. А ці жахливі подіуми – якщо я раз на місяць піду випити кави, то як це зробити? Торік жоден майданчик там не мав пандуса. Я взагалі проти таких конструкцій, бо вони дискримінують людей. І слід пам’ятати, що маломобільні – це не лише візочники, а й люди похилого віку, вагітні жінки, деякі хворі, яким важко пересуватися, мами з дітьми у візочках. Таких людей дуже багато і вулиця Кобилянської має бути і для них.Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
21-03-2017, 12:44
0
5 855